Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

HarmonyOS 2 Rekora Koşuyor! Helal Olsun Huawei!

Huawei'nin Android rakibi işletim sistemi HarmonyOS 2 rekora doğru koşuyor. Çok yakında bu işletim sistemi Android'e ciddi rakip olacak.

HarmonyOS 2 Rekora Koşuyor! Helal Olsun Huawei!

Tansiyon ölçen akıllı saati ve dikine katlanabilir telefonu Huawei P50 Pocket ile bugün karşımıza çıkan Huawei, yeni işletim sisteminden de bahsetmeyi ihmal etmedi. Android’in rakibi olarak geliştirilen HarmonyOS 2 işletim sisteminin rekora koştuğu bugünkü etkinlikte resmi olarak açıklandı.

Huawei bugün, Huawei ve Honor telefonlarında ve tabletlerinde Android’in yerini alan tescilli işletim sistemi HarmonyOS 2.0 için yeni bir başarısını duyurdu. Çin’deki bugünkü etkinlikte Huawei, HarmonyOS 2.0’ın şimdiden 220 milyon kullanıcıyı aştığını açıkladı. Karşılaştırma için; bu işletim sistemi Eylül ayında 100 milyon, Ekim ayında ise 150 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Kısa süre içerisinde 200 milyon barajının aşılması Huawei’nin bu konuda ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.

Bir hafta önce Huawei, HarmonyOS 2.0’ın planlanan tüm cihazlar için mevcut olduğunu duyurmuştu. Şimdiye kadar yüzlerce Huawei ve Honor cihaz modeli HarmonyOS 2.0’a güncellendi. Ancak, şimdiye kadar tüm bunlar Çin pazarı ve HarmonyOS’un Çin versiyonu ile ilgili. Resmi uluslararası lansmanın 2022 için yapılması planlanıyor.

HarmonyOS 2

Yeni işletim sisteminin küresel çapta kullanılmaya başlanmasından sonra 200 milyon barajı bir anda 500 milyona kadar çıkacak. Özellikle eski Huawei ve Honor modellerini Android’den daha hızlı ve stabil bir şekilde çalıştıran Huawei’nin işletim sistemi, küreselde çıktığı gün indirme rekorları kıracak gibi görünüyor. Özünde Android forku olmasına rağmen Android’den daha hızlı çalışan bu işletim sisteminin geleceği oldukça parlak görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.