Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xiaomi 12 Pro İçin Şimdiden Sipariş Verilmeye Başlandı

Xiaomi 12 serisi sadece birkaç gün uzağımızda. 28 Aralık tarihinde tanıtılacak olan Xiaomi 12 Pro için kullanıcılar şimdiden sipariş veriyor.

Xiaomi 12 Pro İçin Şimdiden Sipariş Verilmeye Başlandı

Xiaomi 12 serisinde gizlilik kuralları biraz olsun esnetilmeye benziyor. Birkaç gün öncesine kadar telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı merak konusuyken, bazı Xiaomi üst yetkilileri telefonları kullanıp bu telefonlardan sosyal medyada paylaşımlar yapmaya başladı. Derken Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12’nin yan yana olduğu bir poster yayınlandı. Bu paylaşımın da ardından Çin’in en büyük perakendecisi olan JD.com 12 Pro için ön talep almaya başladı.

Fiyat henüz belli değil, fakat birçok kullanıcı şimdiden telefonu satın alabilmek için kayıt yaptırmaya başladı. Aslında haksız da değiller, zira ilk satışların dakikalar süreceği ve telefonun daha sonra karaborsa olacağını çok iyi biliyorlar. Fiyat henüz belli değil, fakat 700 $’ın altında olması beklenmiyor. Daha fazla belleğe sahip modellerde ise fiyat 900 $’ı bulabilir.

Xiaomi 12 ve 12 Pro’nun bir arada yer aldığı afişte aralarında ciddi bir ekran boyutu olduğu görüldü. Xiaomi 12’de 6.2 inç, Xiaomi 12 Pro’da ise 6.7 inç büyüklüğünde ekranlar kullanılacak. İkili arasında bu defa çözünürlük farkının da olacağı gelen bilgiler arasında. Xiaomi 12, öncülünden farklı olarak bu defa Full HD+ çözünürlüğünde ekrana sahip olacak.

Her iki telefonda Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi kullanılacak. İki arasında ayrıca hızlı şarj, kamera ve pil gibi donanımlarda da önemli farklar olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.