Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Taksitle Telefon Almak İsteyenlere Müjde!

BDDK, taksitle telefon almak isteyenlere müjdeli haberi verdi. BDDK bugün resmi olarak fiyat limitlerinde ve taksitlerde değişiklik yaptı.

Taksitle Telefon Almak İsteyenlere Müjde!

Türkiye‘de yükselen telefon fiyatları sonrası telefon almak zorlaşmıştı. Taksitlerin de kalkmasından sonra yeni telefon almak isteyenlere ya tarifeye ek olarak ya da bankadan kredi çekerek nakit olarak telefon alabiliyordu. Ancak BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bugün taksitle telefon almak isteyenlere müjdeli haberi verdi.

Taksitle telefon almak kolaylaşıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun aldığı karara göre; yenileme merkezi veya yetkili satıcı olmak koşuluyla satın alınacak telefonlara kredi kartına tam 12 ay taksit yapılacağını açıkladı. Ancak bu 5.000 TL’ye kadar olan telefonları kapsıyor. 5.000 TL ve üzerindeki telefonlar için taksit sınırı ise 6 ay ile sınırlandırılmış durumda.

Tüketici kredisi ile telefon almak isteyenler bugüne kadar 3.500 TL‘ye kadar kredi çekebiliyordu. Yapılan değişiklik ile birlikte bu tutar da 5.000 TL‘ye çıkarıldı. Tüketici kredisi kullanarak 5.000 TL ve altında telefon almak isterseniz 12 aya kadar 5.000 TL ve üzerinde telefon almak isterseniz de 3 aya kadar kredi kullanabiliyorsunuz.

 

Yapılan bu düzenleme ile taksit ile telefon almak çok daha kolaylaşacak. Dolar kurunun bir düzene girmesi ve 12 bandında gezmesi ile telefon üreticilerinin zammı biraz daha ertelemesi söz konusu. Eğer şu sıralar telefon yenilemeyi düşünüyorsanız BDDK’nın almış olduğu bu karar ile bütçenizi sarsmadan yeni bir modele geçebilirsiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.