Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Samsung Galaxy A53 İki Farklı İşlemci İle Çıkış Yapacak

Samsung Galaxy A53 modelinde taşlar yerine oturmaya başlıyor. Son gelişmeler telefonun iki farklı işlemciyle çıkış yapacağını gösterdi.

Samsung Galaxy A53 İki Farklı İşlemci İle Çıkış Yapacak

Galaxy A51 ve Galaxy A52, sadece Samsung’un değil orta segmentin en çok satan modelleri arasında yer aldı. Samsung Galaxy A53 için de benzer bir satış başarısı elde etmesi sürpriz olmayacaktır. Peki Galaxy A53 bize neler sunacak, şimdi bunlara göz atalım.

Bir süredir gündemde olan Galaxy A53’ün şubat ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Telefonun yüksek çözünürlükte render görüntüleri, tasarımın aşağı yukarı Galaxy A52 ile aynı olacağını gösterdi. Ancak asıl değişim telefonun içinde olacak.

Samsung’a yakınlığıyla bilinen GalaxyClub sitenin aktardığı son bilgilere bakılırsa telefon iki farklı işlemciyle çıkış yapacak. SM-A536B model numaralı Galaxy A53 Avrupa ülkelerinde piyasaya sürülecek. SM-A536E model numaralı versiyon ise Hindistan, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve diğer bazı Güney Asya pazarlarında satışta olacak. Bu iki telefonda farklı işlemciler kullanılacak, ancak hangisinde Exynos işlemci yer alacağı henüz belli değil. Daha önceki Geekbench verilerine göre Galaxy A53’te Exynos 1200 tercih edilecek. Diğer işlemci Qualcomm imzalı olursa muhtemelen Snapdragon 7xx serisi bir çözüm olacaktır.

Kutudan Android 12 sürümüyle çıkacak Galaxy A53’te 6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip Super AMOLED ekran yer alacak. 64 megapiksel dörtlü arka kamera, IP67 sertifikası, stereo hoparlör ve 25 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil telefonda öne çıkan bazı özellikler olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.