Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OnePlus Google Kamera Erişimini Yeniden Açıyor

OnePlus, Android 12'de Google Kamera başta olmak üzere üçüncü parti kamera uygulamalarına sınırlama getirdi. Şimdi bu hatadan dönülüyor.

OnePlus Google Kamera Erişimini Yeniden Açıyor

Popüler akıllı telefon markası OnePlus, Android 12 / OxygenOS 12 güncellemesini OnePlus 9 serisi için yayına aldı. Arayüz sürümünde her ne kadar OxygenOS 12 yazsa da temel kodların ColorOS tabanlı olduğunu belirtelim. OnePlus’ın ColorOS yazılımını benimsemesiyle birlikte bazı sınırlamalara gidildi. Fakat kullanıcıların tepki göstermesi sonrası bu yanlıştan vazgeçiliyor. Sözünü ettiğimiz durum OnePlus 9 serisinin Google kamera başta olmak üzere diğer üçüncü parti kamera uygulamalarını sınırlı bir şekilde kullanabilmeleri.

Örneklendirmek gerekirse; Android 12 güncellemesi sonrası OnePlus 9 serisi telefonunuza Google GCam ya da bir başka kamera uygulaması indirdiğinizde 48 megapiksel mod, ultra geniş açılı ve telefoto kameralardan yararlanamıyorsunuz. Neyse ki bu yanlıştan çabuk dönülüyor.

Özellikle Google GCam uygulaması başta OnePlus olmak üzere pek çok Android kullanıcısı için hayati öneme sahip. Google GCam mevcut durumda birçok stok kamera uygulamasından daha iyi çekimler gerçekleştirmekte.

OnePlus Android 12

XDA Developers sitesine göre OnePlus, Android 12 güncellemesi sonrası pek çok kullanıcının karşılaştığı sorunları gidermek için bir güncelleme yayına alınmış durumda. Öte yandan siteye göre bir sonraki güncelleme ile birlikte kamera erişim engeli de kaldırılmış olacak.

OnePlus, Android 12 sonrası ilk düzeltme güncellemesini yayına aldı, bunun içinde kamera erişim engeli kaldırılmadı. Fakat şirket bu durumu bir sonraki güncellemede gündemine alıp düzeltecek. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.