Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iPhone 14 Pro hakkında yeni gelişme: Özellikler netleşiyor!

Apple'ın yaklaşan telefonları hakkında özellikler netleşiyor. Bazı kaynaklar, bu kez iPhone 14 Pro 'nun kamera özelliklerini ortaya çıkardı

iPhone 14 Pro hakkında yeni gelişme: Özellikler netleşiyor!

Yeni yıla yaklaşırken akıllı telefon pazarında hareketlilik arttı. Android üreticileri yavaş yavaş yeni ürünlerini sergilemeye başlarken, yılın ikinci yarısında da Apple’ın merakla bekle iPhone 14 serisi gelecek. iPhone 14 serisinin tanıtılmasına daha uzunca bir süre var. Ancak teknoloji ajanları Apple’ın yaklaşan telefonlarını her geçen gün farklı bir detayı ile sızdırıyor. Bugün de iPhone 14 Pro ’nun kamera özellikleri ortaya çıktı.

iPhone 14 Pro, 48 Megapiksel kamera ile donatılacak

Apple, diğer rakiplerine kıyasla ileri teknolojileri daha geç kullanan bir şirket. Dolayısıyla ekran altı ya da katlanabilir iPhone’ların piyasada olmaması da tamamen buna bağlı. Ancak Apple’ın kamera konusunda artık bir adım atacağı yönünde raporlar var.

Ünlü Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, TF International Securities’in raporuna atıfta bulunarak iPhone’un kamera teknolojileri hakkında bir takım bilgilere ortaya çıkardı. Buna göre Apple, kamera alanında önümüzdeki iki yıl büyük gelişmelere imza atacak. Tabii bunlar 108 megapiksel ya da daha fazlası gibi lenslerle olmayacak.

Yakın zamanlı rapora göre iPhone 14 Pro, kamera teknolojisinde hamlenin ilk adımı olacak. California merkezli şirket, iPhone 14 Pro’da 8K video desteğine sahip 48 Megapiksel çözünürlükle bir lense yer verecek. Bu hem yüksek kalitede videolar sağlarken, ayrıca Apple’ın AR-VR teknolojileriyle de uyumlu olacak.

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Yine aynı raporda 2023 yılındaki iPhone 15 hakkında da bilgiler verildi. Buna göre Apple, iPhone 15 serisiyle birlikte periskop lense yer verecek. Bu da telefonların yakınlaştırma becerilerini çok daha iyi bir noktaya taşıyacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.