Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 20, 2021 15:20

Xiaomi 11 Lite 5G NE Türkiye Fiyatı Durdurulamıyor!

Ülkemiz pazarına yeni giriş yapan Xiaomi 11 Lite 5G NE kur artışları sebebiyle müşterilerini üzmeye başladı. İşte telefonun son fiyatları.
Xiaomi 11 Lite 5G NE Türkiye Fiyatı Durdurulamıyor!

Son zamanlarda yaşanan kur artışları her sektördeki ürünlerin fiyatlarına etki etmeye devam ediyor. Özellikle akıllı telefon piyasası bu konuda çok şanssız. Direkt dövize endeksli oldukları için fiyat artışları kaçınılmaz oluyor. Ülkemiz pazarına bu ayın başlarında yeni giriş yapan Xiaomi 11 Lite 5G NE, uygun fiyattan satılıyordu ancak son artışlarla birlikte fiyatı çok hızlı yükselmeye başladı. Gelin telefonun son fiyatlarına bir göz atalım.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Fiyatı İyiye Gitmiyor

İlk piyasaya sürüldüğünde oldukça ilgi toplayan cihazın fiyatı uygundu. Akıllı telefonun giriş fiyatlarında 128 GB versiyonu 5.199 TL’den ve 256 GB’lık versiyonu 5.999 TL düzeyinde raflarda yerini alıyordu.

Aradan 20 gün geçtikten sonra kur artışları sebebiyle Xiaomi 11 Lite 5G NE’nin 128 GB’lık versiyonun fiyatı 7.700 TL bandına ulaştı. 256 GB model ise 8.000 TL düzeyini çoktan aştı. Oldukça ilgi gören telefonun bu denli fiyat artışlarına maruz kalması, kendisini alacak olanları bir hayli üzdü.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Fiyatların nereye gideceğini tahmin edemiyoruz ancak kur artışları devam ederse bu akıllı telefonunun fiyatının yükseleceği neredeyse kaçınılmaz. Fiyatlar bir yana akıllı telefonun özelliklerinden de bahsedelim.

6.55 inç AMOLED panele sahip olan telefon HDR10 destekli ekranıyla görsel konuda zengin deneyim yaşatıyor. Cihaz Qualcomm Snapdragon 778G işlemcisinden güç alıyor ve 6/8 GB RAM seçeneklerine sahip. Üç kamera ile birlikte ana lensi tam olarak 64 Megapiksel. Özellik detayları ile yazımızın sonuna geliyoruz ve yeni fiyat gelişmeleri için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.