Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Snapdragon 8 Gen 1 İşlemcili İlk Telefonu Satın Almak İçin Yüz Binler Sıraya Girdi

Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili ilk telefon olan Moto Edge X30 yeniden satışa sunuluyor. Telefon için iki yüz bin kişi sırada bekliyor.

Snapdragon 8 Gen 1 İşlemcili İlk Telefonu Satın Almak İçin Yüz Binler Sıraya Girdi

Moto Edge X30, herkesin beklediği Snapdragon 8 Gen 1 amiral gemisi olmayabilir, ancak akıllı telefon Çin’de yoğun ilgi görmeye devam ediyor. İlk etap satışları dakikalar içerisinde tükenen telefon 24 Aralık tarihi itibariyle yeniden raflara çıkacak. Fakat bu satışların birkaç saniye sürmesi muhtemel görünüyor.

Moto Edge X30’a olan talep, Çin’deki en büyük pazarlardan biri olan JD.com pazarında açıkça görülüyor. Şu anda 218.000’den fazla kişi telefonu satın alabilmek için rezervasyon oluşturmuş durumda. Telefon ülkede farklı perakendeciler tarafından da satılmakta. Sadece bir mağazada oluşan yoğunluk Motorola’nın bir süre daha bu talebi karşılayamayacağını gösteriyor.

Moto Edge X30 Başlıca Özellikleri

Moto Edge X30’da 6,7 inç büyüklüğünde Full HD+ (2400×1080 piksel) çözünürlüğünde ve 144Hz tarama hızına sahip OLED ekran yer alıyor. HDR10+, 10 bit renk, DCI-P3 renk alanı, 700 nite kadar parlaklık ve Corning Gorilla Glass 5 koruma söz konusu ekranın öne çıkan diğer özellikleri.

Telefonun arkasında OIS destekli 50 megapiksel ana kamera yer alıyor. Diğer iki kamera 50 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel derinlik sensörü şeklinde. Ultra geniş açılı kamera aynı zamanda makro çekimlerde de kullanılabiliyor.

68 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyan telefonun ön kamerası da 60 megapiksel çözünürlüğünde. Moto Edge X30’da parmak izi tarayıcısını yana monte halde görüyoruz. Öte yandan telefonda stereo hoparlör de mevcut.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.