Akıllı Telefon Aralık 20, 2021 13:54

Katlanabilir Telefonlarda Fiyat Müjdesi!

Katlanabilir akıllı telefonlarda fiyat bu yıl biraz olsun makul seviyelere geriledi. 2022 yılında ise fiyatlar düşmeye devam edecek.
Katlanabilir Telefonlarda Fiyat Müjdesi!

Katlanabilir akıllı telefonlar birkaç yıldır piyasada olmalarına rağmen fiyat noktasında hala çok pahalılar ve pek çok kişi bu telefonların satın alabilecek güçte değil. 2021 yılı ile birlikte bu durum biraz olsun değişmeye başladı. İlk olarak Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 ile birlikte katlanabilir telefonların fiyatı aşağıya çekildi. Özellikle Galaxy Z Flip 3 rekabetçi fiyatı nedeniyle tüketicilerden yoğun ilgi görmekte. Telefonun Türkiye fiyatı kısa süre öncesine kadar 11.000 TL seviyesine kadar geriledi. Snapdragon 888 işlemcili telefonun fiyatı birçok üst segment telefondan daha iyi seviyede. OPPO Find N ise katlanabilir telefon kategorisinde bambaşka bir seviye başlattı. Oluksuz ve aralıksız yeni nesil menteşe sistemi, yeni ekran formatı derken Find N tüm rakiplerinden daha uygun bir fiyattan 1200 $’dan satışa sunuldu. Digital Chat Station adlı güvenilir bilgi kaynağına göre 2022 yılı ile birlikte katlanabilir akıllı telefonlarda fiyat daha aşağılara çekilecek. Bu sayede cihazlar daha yaygın hala gelecek.

Huawei Mate X2

Kaynağa göre Galaxy Z Flip 3 gibi yatay menteşeye sahip katlanabilir telefonlarda fiyatlar şu an 10.000 yuan / 1.570 $ seviyesinde. Gelecek yıl bu tür telefonların daha ucuz olacağı ve mevcut amiral gemisi telefonlarla neredeyse aynı fiyattan satılacağını bildirdi.

Yine yakın zamanlı bir rapora göre 2023 yılında katlanabilir akıllı telefon pazarında model sayısının 10 kat artması bekleniyor. Fiyat düşüşü, bu büyümede önemli bir faktör olacak. Bu ay içerisinde Huawei ve Honor’un da yeni katlanabilir telefonlarını piyasaya çıkarmaları bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.