Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Huawei Watch D Tansiyon Ölçmeye Geliyor

Huawei'nin tansiyon ölçebilen akıllı saati Huawei Watch D hakkında daha fazla detay ortaya çıktı. İşte Watch D'nin özellikleri.

Huawei Watch D Tansiyon Ölçmeye Geliyor

Akıllı saat sektörü 2022’de kızışacak gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi yeni akıllı saatler sağlık odaklı özellikleri ile ön plana çıkmaya başladı. EKG çekebilen ve kan basıncını ölçebilen saatlerden sonra gözler şeker ve tansiyon ölçebilen modellere çevrilmişti. Tansiyon ölçebilen Huawei Watch D saatin kullanım kılavuzu videosu, giyilebilir cihazın tansiyonu nasıl ölçtüğünü ve diğer önemli detayları ortaya çıkardı.

Huawei Watch D Apple Watch’a kök söktürecek

Çinli teknoloji şirketinin yaklaşmakta olan Watch D akıllı saati, bir süredir söylenti değirmeninde dolaşıyor. Üstelik giyilebilir cihaz son zamanlarda birçok sızıntıya maruz kaldı. Bu ayın başlarında , internette ortaya çıkan Watch D’nin görüntüleri, bize saatin tasarımına dair bir fikir verdi

Huawei Watch D’nin kan basıncını takip etme yetenekleriyle ilgili çok fazla dedikodu yapıldı. Ancak, giyilebilir cihazın şu ana kadar kullanıcının kan basıncını yani tansiyonu gerçekten nasıl takip edeceği belirsizdi. Bugün sızdırılan video ile bu da açığa kavuşmuş oldu.

Kullanıcı kılavuzu videoları, kullanıcının saatin kan basıncı izleme özelliklerini nasıl kullanabileceğini gösteriyor. Ayrıca sızdırılan görüntüler, Huawei Watch D’nin bir dizi aksesuarla geleceğini ortaya koyuyor. Apple’dan önce tansiyon ölçmeye başlayarak büyük bir adıma imza atacak olan Huawei’nin bu özelliği sağlık kuruluşlara nasıl tescil ettireceği merak ediliyor.

Kan basıncını yani tansiyonu ölçmeye başlamak için tek yapmanız gereken akıllı saatin fiziksel düğmesine iki kez dokunmak olacak. Tansiyon ölçümü başlamadan önce ekranda bir zamanlayıcı belirecektir. Kullanıcı rahat bir pozisyonda kalmalı. Bu koşullar sağlandığında tansiyon ölçülmeye başlanıyor.

Sızıntılara göre Watch D, 32MB RAM ile gelecek. Huawei Watch GT 3 gibi 4GB dahili depolama kapasitesi sunacak. Ayrıca, kullanıcılar saati Bluetooth kulaklıklara bağlayabilecek. Bu modelin 470 dolar gibi yüksek bir fiyata sahip olacağı ve 23 Aralık’ta resmi olarak tanıtılacağı söyleniyor. Tansiyon hastaları için birebir olan bu saat sağlık sektöründe devrimi başlatabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.