Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Honor Magic Fold OPPO Find N’ye Rakip Olacak

Honor'dan da çok yakında katlanabilir telefon gelecek. Honor Magic Fold özellikleri ve tasarımı ile OPPO Find N'ye rakip olacak.

Honor Magic Fold OPPO Find N’ye Rakip Olacak

Bildiğiniz gibi Güney Koreli Samsung, uzun süredir katlanabilir telefon segmentinde liderliğini koruyor. Ancak Xiaomi ve OPPO da bu segmentte ciddi şekilde boy göstermeye başladı. Özellikle övgüleri toplayan OPPO Find N‘den sonra Galaxy Z Fold serisinde soğuk duş etkisi yaşandı. Şimdi ise Honor Magic Fold adını taşıyan bir katlanabilir telefonun bu alanda boy göstereceği ortaya çıktı.

Honor Magic Fold Snapdragon 8 Gen 1 ile gelecek

Snapdragon 8 Gen 1‘den besleneceği söylenen bu telefon haliyle Snapdragon 888 kullanan Find N’den bir tık hızlı olacak. Ancak bu iddialar birbirleri ile çelişiyor. MediaTek bu haftanın başında açıkladığı bildiride Dimensity 9000 yonga setini Honor’ın da kullanacağını açıklamıştı. Görünüşe göre Huawei’den ayrılan Çinli firma Snapdragon 8 Gen 1’e de şans verecek.

Dimensity 9000 yonga seti 4 nm süreci üzerine inşa edilmiş bir amiral gemisi işlemci durumunda. Dimensity 9000’in içinde, 3.05 GHz’de saat hızına sahip bir adet ARM Cortex-X2 çekirdeği yer alıyor. Ayrıca Bluetooth 5.3 standardını getiren ilk yonga seti konumunda. MediaTek’e göre bu çip Apple’ın iPhone 13’te kullandığı Apple A15 Bionic’ten daha iyi  Ancak, GPU performansı söz konusu olduğunda hala Qualcomm’un gerisinde kalıyor.

Honor’ın katlanabilir telefonu Magic Fold, 2022’nin ilk aylarında ortaya çıkarsa, diğer amiral gemisi cihazlara göre belirli avantajlar elde edebilir. Örneğin Samsung, katlanabilir serisini Ağustos 2022’ye kadar güncellemeyecek. Samsung Galaxy Z Flip4 ve Z Fold4 muhtemelen Snapdragon 8 Gen 1 ile gelecek. Ancak O zamana kadar Magic Fold, Qualcomm’un en yeni yonga setini kullanan katlanabilir ilk telefonu olacak.

Honor’ın 2022 yılında muhtemelen Ocak ayında karşımıza Dimensity 9000’den beslenen Honor Magic 4 ve Snapdragon 8 Gen 1’den beslenen Magic Fold’u tanıtacağını düşünüyoruz. Fiyat açısından ise katlanabilir telefonun 1.500 dolar bandında olacağı söyleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.