Otomobil Aralık 18, 2021 15:43

Renault Clio Türkiye Fiyatı Porsche ile Yarışıyor!

Yapılan son zamlardan sonra Renault Clio Türkiye fiyatı tırmanışa geçti. Boş paket Clio'nun geldiği son nokta kan donduruyor.
Renault Clio Türkiye Fiyatı Porsche ile Yarışıyor!

Kurlardaki artıştan dolayı Türkiye’de teknoloji başta olmak üzere her ürüne zam gelmeye başladı. Yeni zamlı asgari ücretin daha yatmadan eridiği ülkemizde otomobil fiyatları da tırmanışa geçti. Tofaş Şahin modelleri bile şu sıralar 75.000 TL‘den satılıyor. Bugün ise Renault Clio Türkiye fiyatı bir zam daha alarak çıtayı arşa çıkardı. Üretimi Türkiye’de yapılan Clio’ya bugün tam 114.000 TL zam geldi.

Renault Clio Türkiye Fiyatı 361.000 TL oldu

Yapılan bu zamdan sonra Clio’nun fiyatı 361.000 TL‘ye çıktı. Bu fiyatın baz model yani en boş modelde geçerli olduğunu belirtelim. En dolu paket ise 465.000 TL‘den satılıyor. En dolu paketin bile 1.0 motora ve 90 HP gücüne sahip olduğunun altını çizelim. Bir dönem bu fiyatlara Porsche ve Ferrari gibi lüks firmaların otomobilleri satılıyordu. Şimdi ise 1.0 motorlu Clio almak bile hayal oldu.

Renault Clio Türkiye Fiyatı

Fiyatlardaki bu artışın önüne yerli üretim ile de geçmek mümkün görünmüyor. Çünkü Clio’nun üretimi bile ülkemizde yapılıyor. 361.000 TL‘ye otomobil satın almak şu devirde pek akıl karı görünmüyor desek de fiyatların yine artacağı ortada. Muhtemelen 2-3 ay sonra Clio’nun baz modeli 400.000 TL ve üzerinde satışa sunulacak.

Evet dünyada bir çip krizi var. Bunu kimse inkar etmiyor. Ancak hiçbir ülkede fiyatlar bir anda 100.000 TL’ye eşdeğer bir şekilde zamlanmadı. Bu zammın direkt kur ile ilgili olduğu ortada. Her zaman söylediğimiz gibi bu zamlarda firmaların en ufak bir suçu yok. Maalesef ki kurlardaki artış fiyatlara doğal olarak yansımaya başladı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.