Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OnePlus 9 Pro Fiyatı Türkiye’de Arttı! Zamlar Durmuyor

Zamlar ardı ardına geliyor. iPhone'larda yaşanan ikinci fiyat artışının ardından bu defa OnePlus 9 Pro Türkiye fiyatı arttı.

OnePlus 9 Pro Fiyatı Türkiye’de Arttı! Zamlar Durmuyor

OnePlus 9 Pro, ağustos ayı başında bu yana Türkiye’de satışa sunulmakta. TL’nin değer kaybetmesi ve bunun karşısında dövizin hızla yükselmesi pek çok üründe fiyat artışlarını beraberinde getirdi. OnePlus 9 Pro fiyatı zamlar karşısında bugüne kadar iyi dayandı bile diyebiliriz. Fakat telefonun fiyatını son kontrol ettiğimizde önemli bir artışla karşı karşıya kaldık.

OnePlus 9 Pro’nun 12GB RAM + 256GB versiyonunda fiyat şu an en düşük 17.000 TL seviyesinde. Hatta fiyat bazı sitelerde 17.500 TL seviyesini bile geçmiş durumda. OnePlus 9 Pro cephesinde fiyat artışı yaşansa da, telefon hala iPhone 13 mini’den daha uygun fiyata satılmakta. Apple son zamla birlikte iPhone 13 mini’nin fiyatını 20.000 TL’ye yükseltti.

OnePlus 9 Pro’da 6.7 inç büyüklüğünde 1.440 x 3.216 piksel çözünürlüklü Fluid Display 2.0 AMOLED ekran yer alıyor. 120Hz değişken yenileme hızı, HDR10 +, sRGB desteği, P3 renk profilleri ve 1.300 nit maksimum parlaklık bu mükemmel ekranın öne çıkan diğer bazı özellikleri.

Snapdragon 888 5G’den gücünü alan telefonda dört arka kamera yer alıyor. Ana kamerada 48 megapiksel çözünürlüğünde Sony IMX789 sensör yer alıyor. Bu kameraya 50 megapiksel ultra geniş açılı, 8 megapiksel telefoto ve 2 megapiksel monokrom sensör eşlik ediyor. Telefonun ön kamerası ise 16 megapiksel çözünürlüğünde.

Ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı, stereo hoparlör, IP68 sertifikası, 65 watt hızlı şarj destekli 4.500 mAh büyüklüğünde pil ve kablosuz hızlı şarj desteği telefonda öne çıkan diğer bazı özellikler.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.