Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Samsung Galaxy A52 ve Redmi Note 10 Pro Karşılaştırması: Süper İkili!

Ülkemizde satışta olan iki fiyat performans modeli Samsung Galaxy A52 ve Redmi Note 10 Pro karşılaştırıp izlenimler kazanacağız.

Samsung Galaxy A52 ve Redmi Note 10 Pro Karşılaştırması: Süper İkili!

Ülkemizde yaşanan kur artışları sebebiyle kullanıcıların fiyat performans odaklı telefonlara olan ilgisi artmaya başladı. Bu segmente ait ve ülkemizde oldukça popüler olan Samsung Galaxy A52 ve Redmi Note 10 Pro cihazlarını karşılaştırıp izlenimler kazanacağız.

Samsung Galaxy A52 ve Redmi Note 10 Pro Karşılaştırması

Tasarım ve Ekran Karşılaştırması

İki telefon da oldukça kompakt bir tasarımla dikkatlerini üstüne çekiyor. Delikli ekran tasarımları ve dikey kurulumlu kamera sistemleri de benzer şekilde. 8.4 mm kalınlık ve 189 gram ağırlığa sahip olan Galaxy A52, 8.1 mm kalınlık ve 193 gram ağırlık taşıyan Redmi Note 10 Pro’ya benzer boyutlarda. İki cihaz da aynı şekilde Corning Gorilla Glass 5 koruması barındırıyor. Böylece düşme ve çizilmelere karşı dayanıklılık sağlıyorlar.

Samsung Galaxy A52

Ekran teknolojilerine gelince Redmi Note 10 Pro modelimizde görsel anlamda daha zengin deneyim sunan HDR10 destekli AMOLED ekrana ile karşılaşıyoruz. 6.67 inç boyutunda olan telefon, 120 Hz ekran yenileme hızına sahip.

Samsung Galaxy A52 ise 90 Hz yenileme hızı sunan Super AMOLED panelli daha küçük 6.5 inç ekrana sahip. Ayrıca cihazda Always-ON özelliği de mevcut durumda.

Redmi Note 10 MIUI 12.5

Donanım ve Yazılım Karşılaştırması

İki akıllı telefon da rekabetçi donanımları ile öne çıkıyor. Daha güçlü işlemciye sahip olan Redmi Note 10 Pro, Qualcomm Snapdragon 732G işlemcisinden güç alıyor. Cihaz, en düşük 6 GB RAM ve 64 GB depolama kurulumu ile başlayıp 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile zirveye çıkıyor. UFS 2.2 depolama teknolojisi ile cihazın okuma/yazma hızları daha da kuvvetleniyor.

Galaxy A52’ye gelirsek rakibine performans açısından çok yakın olan Snapdragon 720G işlemcisinden güç alıyor. Akıllı telefonun en düşük kurulumu 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile başlayıp 8 GB RAM ve 256 GB kurulum ile en yükseğe çıkıyor.

Galaxy A52 Türkiye fiyatı

Her iki telefon da microSD kart girişlerine ve 4.5G bağlantı desteklerine sahip. Cihazlar kendilerine özgü Android 11 işletim sistemi tabanlı kullanıcı arayüzleri ile kutudan çıkıyorlar.

Kamera, Pil ve Fiyat Karşılaştırması

Dikkat çekici şekilde 108 Megapiksel geniş ana kameraya sahip olan Redmi Note 10 Pro, dörtlü kamera sistemine ve daha yüksek görsel kamera gücüne sahip. Cihaza 8 Megapiksel ultra geniş lens, 5 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik lensleri yardımcı oluyor. Ön kamerası ise 16 Megapiksel geniş lensten oluşuyor.

Galaxy A52 ise aynı şekilde dörtlü kamera sistemi ile geliyor. Eğer vlog ve benzeri çekimler yapıyorsanız, OIS özelliğine sahip 64 Megapiksel ana kamerası ile video kayıtlarında daha yüksek performans elde edebilirsiniz. Akıllı telefon 12 Megapiksel ultrageniş, 5 Megapiksel makro ve 5 Megapiksel derinlik lensi ile kamera sistemini tamamlıyor. Selfie kamerasında kazanan Galaxy A52, 32 Megapiksel geniş lense sahip.

Redmi Note 10 Pro

Pil detaylarında bugünün kazananı kesinlikle 33W hızlı şarj desteğine sahip 5.020 mAh pil kapasiteli Redmi Note 10 Pro. Diğer tarafta Galaxy A52 25W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil ile kutudan çıkıyor.

Tekrar belirtelim her iki telefon da ülkemizde satışta bulunuyor. Galaxy A52, 4.499 TL’den başlayan fiyatlarla raflarda yerini alıyor. Rakibi Redmi Note 10 Pro ise 5.673 TL’den başlayan satış etiketine sahip.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.