Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Redmi K50’de Kullanıcılacak İşlemci Herkesi Şaşırtacak

Redmi K50 serisi şubat ya da mart ayı içerisinde tanıtılacak. Peki serinin temel modelinde hangi işlemci kullanılacak? İşte detaylar...

Redmi K50’de Kullanıcılacak İşlemci Herkesi Şaşırtacak

Redmi K50 serisinde yer alacak işlemciler netlik kazanmaya başladı. Daha önce bazı iddialar Redmi’nin seride dört farklı işlemci kullanacağı yönündeydi. Şimdi ise durum model bazında biraz değişmiş görünüyor. Redmi’ye yakın kaynakların aktardıklarına göre K50 modeline MediaTek’in geçen ay duyurduğu Dimensity 9000 işlemcisi güç verecek. 4nm üretim sürecine sahip olan işlemci gösterdiği performansla, Snapdragon 8 Gen 1’in önemli rakiplerinden biri olarak gösterilmekte. Yine bu işlemci, K50’nin K40 modeline kıyasla çok daha güçlü bir performans ortaya koyacağını gösteriyor.

POCO F3

POCO F3

Redmi’nin seride Snapdragon 870+ işlemcisini kullanacağı yönünde haberler de var. Bu işlemci daha önce K50 için dillendirildi. Şimdi ise Redmi K50s’in Snapdragon 870+’tan güç alacağı aktarılıyor.

Öte yandan K50 serisinde Matisse ve Rubens kod adlı iki telefonun Dimensity 9000’den güç alacağı bildiriliyor. Matisse’nin K50, Rubens’in ise sadece Çin’e özgü olacak K50 Pro Gaming modeli olması bekleniyor. K50 serisinin tepe modeli olacak K50 Pro’nun ise Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacağı neredeyse kesin.

Peki K50 serisinde hangi model Türkiye’ye gelir dersiniz? Muhtemelen K50 yine POCO markası altında (Bu defa POCO F4 ismiyle) ülkemizde satışa sunulacaktır. TL’nin düşen değeri ve yükselişte olan döviz kuru nedeniyle uygun fiyattan satın alınabilen bu telefonlarda fiyatların 10.000 TL’yi geçmesi bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.