Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Realme Uygun Fiyata EKG Çekecek!

Realme yeni akıllı saati veya bilekliği ile EKG ölçümü yapacak. Hem de bunu Apple Watch gibi çok yüksek fiyatlara yapmayacak.

Realme Uygun Fiyata EKG Çekecek!

Çinli teknoloji devi, realme Band ve Watch dahil olmak üzere akıllı cihazlarını yönetmek için Link uygulamasını uzun bir süredir kullanıyor. Bugün ise sessizce bu uygulamanın Android sürümü güncellendi. Güncelleme ile yeni modeller hakkında bizleri heyecanlandıran bilgiler ortaya çıktı. Realme’nin yeni modelleri ile Apple Watch gibi EKG ölçümü yapacağı söyleniyor. Hem de bunu uygun fiyata yapacak.

realme uygun fiyata EKG çekecek

Uygulama çok detaylı bir ayrıntı vermese de, bir kişinin realme bandına/saatine iki parmağını yerleştirdiği vücut testi başlıklı bir görselin yer aldığı APK incelemeye alındı Bu, parmak izini tepeye veya ana sayfa ve arka düğmelere yerleştirdiğinizde Nabız ve EKG’yi ölçmek için özel bir çip kullanan Apple Watch ve Galaxy Watch 4’e benzer bir deneyim sunuyor.

Samsung Watch ayrıca vücut yağı, iskelet kası, vücut suyu, BMI ve BMR gibi ayrıntıları almak için vücut kompozisyonunu hesaplamanıza da olanak tanıyor. Realme’nin de bu özelliklere yer verip vermeyeceği şimdilik bilinmiyor.

Belirttiğimiz gibi uygulamanın yeni sürümü EKG görüntülerini de gösteriyor. Bu nedenle şirketin bu özelliklere sahip yeni bir akıllı bant veya akıllı saat piyasaya sürme olasılığı çok yüksek görünüyor.

realme

Hatırlatmak gerekirse Çinli teknoloji üreticisi, kalp atış hızı ve Kan Oksijen (SpO2) sensörünü destekleyen Band 2 ve Watch 2 Pro’yu yakın zamanda piyasaya sunmuştu. Muhtemelen 2022 yılında bunların yeni modellerinde daha gelişmiş sağlık özellikleri yer alacak.

Teknolojinin ilerlemesi ile çok lüks olan özellikler Çinli üreticiler sayesinde herkese hitap edebilecek şekilde harmanlanıyor. Bu fiyat kırma olaylarından sonra dev isimlerin nasıl bir politika izleyeceğini kestirmek güç. Dünkü haberimizde Apple’ın Türkiye’de Apple Watch ve AirPods satışlarının rekor kırdığını belirtmiştik. Yani bu durumda bile Apple ürünleri ülkemizde satıyorsa, dev isimlerin fiyat düşürmeyeceğini düşünüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.