Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

POCO M4 Pro Türkiye’ye Geliyor! Fiyatı Ne Kadar Olur?

POCO M4 Pro Türkiye kapılarına dayandı. Orta segment akıllı telefonun muhtemel fiyatına ve başlıca özelliklerine göz atıyoruz...

POCO M4 Pro Türkiye’ye Geliyor! Fiyatı Ne Kadar Olur?

Şu sıralar bütçe dostu bir telefon satın almak isteyenlerin dört gözle beklediği POCO M4 Pro Türkiye pazarına giriş yapmak üzere. Edindiğimiz bilgilere göre telefon kısa süre içerisinde ülkemizde satışa sunulacak. Fakat döviz kurundaki artışla birlikte POCO M4 Pro 5G artık uygun fiyatlı bir telefon olmayacağa benziyor.

POCO M4 Pro 5G kasım ayı içerisinde Avrupa’da iki bellek seçeneğiyle satışa sunuldu. Telefonun fiyatları şu şekilde:

  • 4GB RAM + 64GB depolama: 229 € (Bugünkü kur ile 4.200 TL)
  • 6GB RAM + 128GB depolama: 249 € (Bugünkü kur ile 4.370 TL)

Mevcut döviz kurunu göz önünde bulundurarak fiyat tahmini yapmak oldukça güç. Fakat Avrupa fiyatlarını TL çevirdiğimizde ve bunlara eklenecek diğer vergiler göz önüne alındığında POCO M4 Pro 5G’de 64GB’lık modelin fiyatı 5.500 TL seviyelerinde olabilir. 128GB’lık modelde ise fiyat 6.000 TL’yi aşabilir. Tabii burada POCO’nun Türkiye özel bir fiyatlandırma yapıp yapmayacağı da merak konusu. Temennimiz bu yönde, zira POCO X3 GT ve POCO M3 Pro 5G olsun bu modeller hala rekabetçi fiyatlardan satışa sunulmakta.

POCO M3 Pro 5G’de 6.6 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 90Hz LCD ekran yer alıyor. Telefona MediaTek’in 6nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Dimensity 810 işlemcisi güç veriyor.

Telefonun arkasında 50 megapiksel ana ve 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera yer alıyor. Ön bölümde ekran üzerinde merkeze konumlandırılan kamera ise 16 megapiksel çözünürlüğünde.

Parmak izi tarayıcısı yana monte halde olan POCO M4 Pro 5G’nin içerisinde 33 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde pil yer alıyor. Yazılım biriminde Android 11 / MIUI 12.5 yazan telefonda ayrıca stereo hoparlör bulunuyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.