Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OnePlus 10 Pro Özellikleri ile Karşımızda

OnePlus'ın yeni canavarı OnePlus 10 Pro özellikleri ile karşımıza çıktı. Bu telefon 2022'ye damgasını vurur. Bizden demesi.

OnePlus 10 Pro Özellikleri ile Karşımızda

OnePlus 9 serisi ile güzel bir ivme yakalayan OnePlus, bu ivmesini 2022’de devam ettirmek istiyor. Önümüzdeki yıl karşımıza OnePlus 10 Pro ile çıkacak olan firmanı bizlere neler sunacağı bugün ortaya çıktı. Sızıntıları ile Digital Chat Station, OnePlus’ın yeni canavarını resmi olarak sızdırdı. Telefon söylenenlere göre dolu dolu gelecek.

OnePlus 10 Pro özellikleri belli oldu

Digital Chat Station’a göre telefonda 6.7 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli AMOLED LTPO ekran yer alacak. Bu ekranın üst sol bölümünde ise 32 Megapiksel çözünürlüğünde Selfie kamerası bulunacak. Gücünü Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8 Gen 1’den alacak olan telefonun 8 GB RAM ve 12 GB RAM’li sürümleri bulunacak.

Telefonun arka bölümünde ise yine Hasselblad imzalı lensler yer alacak. Bu lenslerin 48 Megapiksel + 50 Megapiksel + 8 Megapiksel şeklinde konumlandırılması bekleniyor. Ayrıca bu lens 3 kat optik zoom özelliğine de sahip olacak.

Amiral gemisinin 80W hızlı şarj destekli bir batarya ile geleceği de söylentilere arasında yer alıyor. OnePlus’ın yeni amiral gemisinin Android 12 ile geleceği zaten biliniyordu. Ancak son bilgilere göre bu işletim sisteminde ColorOS 12 arayüzü yer alacak. Bu oldukça ilginç olacak. Muhtemelen ColorOS 12 sadece Çin pazarına özel olur.

OnePlus 10 Pro

Global pazarda OxygenOS arayüzü ile satılmasını beklediğimiz bu modelin 1000 dolar fiyat bandını zorlaması bekleniyor. Türkiye’ye 20.000 TL’den giriş yapacak olan bu telefon 2022’nin ilk yarısında tanıtılıp raflardaki yerini almaya başlayacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.