Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Yeni NVIDIA RTX 3080, Madencilerin İlacı Olacak!

Grafik devinin NVIDIA RTX 3080 ekran kartı yeni bellek varyantı ile tekrar piyasaya sürülecek. İşte madencilik odaklı kartın detayları.

Yeni NVIDIA RTX 3080, Madencilerin İlacı Olacak!

Son zamanlarda piyasaya yeni sürüm ekran kartları süren NVIDIA, GeForce RTX 3080 kartına bellek revizyonu yaparak piyasaya tekrar sürecek. Ekran kartı bulmakta zorlanan madenciler için özellikle geliştirilecek olan kart, bir dizi geliştirmeyi de beraberinde getirecek. Gelin ekran kartının yeni detaylarına bir göz atalım.

NVIDIA GeForce RTX 3080 12 GB, Oyunculardan Çok Madencileri Memnun Edecek

Şu anda RTX 3080, 10 GB versiyonu ile raflarda yerini alıyor. Ancak grafik devinin bu ekran kartını 12 GB GDDR6X bellek modülü ile geliştirip tekrar piyasaya süreceği güvenilir bir kaynak tarafından ortaya çıkarıldı. Bu 12 GB sürümü, oyunculardan çok kripto para madencilerinin işine yarayacak.

Ekran kartının içereceği geliştirmeler madencilikte performansı %20 artıracak. Normal sürüme göre çekirdek sayısı 8704’ten 8960’a yükseltilecek. Bellek veri yolunun 320-bit düzeyinden 384-bit düzeyine çıkarılarak bellek hızı ve bant genişliğinin sırasıyla 912 Gb/sn ve 19 Gb/sn düzeylerine yükselmesi bekleniyor.

NVIDIA RTX 3080

8960 CUDA çekirdeğinin yanı sıra, ek Tensör, akış ve ışın izleme çekirdekleri ile grafik kartının performansı daha da artırıldı. Madenciler bu ekran kartı ile yüksek kazım oranlarına ulaşabilecek. Kartın güç tüketiminin 350W üstünde olacağı belirtildi

Fiyat konusunda grafik kartının 999$ düzeyinde olacağı bilgilerde mevcut. NVIDIA’nın ve önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan grafik kartının yeni gelişmeleri için sıkı takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.