Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

WhatsApp, Uygulama İçerisinde Yeni Bir Değişiklik Yaptı!

Popüler mesajlaşjma platformu WhatsApp, Android için yayınladığı en son sürümde yeni bir değişiklik yaptı. İşte detaylar...

WhatsApp, Uygulama İçerisinde Yeni Bir Değişiklik Yaptı!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Uygulama ve masaüstü sitesini sık sık güncelleyen şirket, beta sürecinde yeni bir özelliği daha kullanıma sundu. Peki bu kez ne gibi değişiklik yapıldı?

WhatsApp, kamera arayüzünü yeniledi

WhatsApp, 2.22.1.2 beta sürümüyle birlikte uygulama içerisinde küçük bir değişiklik yaptı. Kısa süre önce gruplarla ilgili yeni işlevleri kullanıma sunan şirket, bugün yayınladığı güncellemede ise uygulamadaki kamera arayüzünü yeniden tasarladı.

Ekran görüntüsünden de görüleceği üzere yeni kamera arayüzü, flaş ve kamera butonlarında bir takım değişiklik sunuyor. Bu butonlar yeni grafiklerle yer değiştirirken, ayrıca sol altta medya önizlemesi de yine gelen özelliklerden biri.

WhatsApp, her geçen gün yeni bir değişiklik üzerine çalışıyor. Yukarıda kamera arayüzünde yapılan değişiklik de bunlardan biri. Klasik görünümünden tamamen vazgeçen WhatsApp’ın daha önce uygulama renklerini de küçük çaplı olarak değiştiğitirdiğini hatırlatalım.

Ek olarak ‘Durumlar’ için test edilen yeni özelliklerde mevcut. Mesajlaşma uygulaması, şu anda bu bölüm için de bazı değişikliklere hazırlanıyor. Ancak bu yeniliğin ayrıntıları hakkında çok fazla bilgi yer almıyor. Zamanla bu da açığa çıkacaktır.

Sizler de WhatsApp’ın en yeni özelliklerini herkesten önce deneyimlemek istiyorsanız, Google Play Beta Programı ya da APKmirror isimli siteden son APK sürümünü telefonlarınıza yükleyebilirsiniz. Ayrıca fark ettiğiniz bir değişiklik olduğunda forum kısmında bizlerle paylaşmayı da unutmayın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.