Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

WhatsApp Çökme Sorunu Yaşıyor! iPhone’cular Üzgün!

Meta'nın bünyesindeki popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp çökme sorunu yaşıyor. Bu sorun sadece iPhone modellerinde baş gösteriyor.

WhatsApp Çökme Sorunu Yaşıyor! iPhone’cular Üzgün!

Dünya çapında birçok iPhone kullanıcısı popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı kullanamadığından şikayet etmeye başladı. Şu anda sorun, dünyanın her yerinde iPhone 13 serisi dahil olmak üzere tüm iPhone modellerini etkiliyor. WhatsApp çökme sorunu maalesef ki şimdilik çözüme kavuşmuş değil.

iPhone kullanıcılarının çok sayıdaki Tweet’ine göre, WhatsApp aniden çalışmayı durduruyor. Uygulama her başlatma denemesinde çöküyor. Sonuç olarak, iPhone sahipleri WhatsApp’ı kullanamaz hale geliyor. Bu sorun şimdilik Türkiye’deki iPhone kullanıcılarını etkilememiş gibi görünüyor. Çünkü mesajlaşmada en ufak bir aksaklığa denk gelmedik.

Son günlerde WhatsApp için herhangi bir güncelleme yapılmaması ve hatta derlemenin beta sürümünün bile bu sorunla karşılaşması dikkat çekiyor. Muhtemelen, sorun Meta sunucularında olabilir. Sebebin de iOS işletim sisteminde yattığı öne sürülüyor.

Kullanıcılar, hatanın hem normal uygulamayı hem de WhatsApp Business uygulamasını etkilediğini belirtiyor. Ayrıca sorun, en son iOS 15.2 ve daha eski iOS sürümlerini çalıştıran telefonlarda ortaya çıkıyor. Şu ana kadar WhatsApp’tan resmi bir açıklama gelmedi. Muhtemelen sorun Meta‘nın sunucularından kaynaklanıyor.

Eğer WhatsApp’ın çökmesinden muzdaripseniz iOS 15.2 güncellemesini yükleyin. Sonrasında ise WhatsApp’ı App Store’dan güncelleyin. Eğer sorun düzelmez ise WhatsApp’ı silip tekrar yüklemeyi deneyin. Bu sorunun tekrardan Türkiye’deki kullanıcıları ilginç bir şekilde etkilemediğini belirtelim. Bakalım WhatsApp cephesi yaşanan bu sorun hakkında nasıl bir açıklama yapacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.