Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Tecno Mobile Telefonlara RAM Dopingi!

Çinli telefon üreticilerinin sanal RAM atağına Tecno Mobile cephesinden de yanıt geldi. Yakında bu telefonlar hızına hız katacak.

Tecno Mobile Telefonlara RAM Dopingi!

Android cephesinde son yıllarda sanal RAM oluşturma özelliklerine şahit olmuştuk. Yazılım ile RAM miktarını artıran üreticiler kullanıcılara daha akıcı ve sorunsuz bir Android deneyimi sunmayı vadediyordu. Bugün de Tecno Mobile cephesinden sanal RAM için bir atak geldi.

Yeni sanal RAM genişletme teknolojisi, optimum verimlilik ve işlem gücü için akıllı telefonlarının RAM kapasitesini artırmak için telefonlarda kullanılıyor. TECNO bunu, Memory Fusion Technology’nin kullanılmayan salt okunur belleği (ROM) kullanmak ve bunları RAM işlemleri için kanalize etmek için tasarladığı için getiriyor.

Örneğin, Memory Fusion ile tipik bir 8 GB akıllı telefon, 13 GB’a kadar genişletilmiş yerleşik RAM ile optimize edilebiliyor. Memory Fusion Teknolojisi, RAM’e daha fazla depolama ayırarak bir cihazın çoklu görev kapasitesini geliştirir, arka planda aynı anda çalışan uygulamalar arasında sorunsuz geçişe olanak tanır ve daha sürdürülebilir performans ve daha uzun pil ömrü için telefonun sistemlerini dengeler.

TECNO, Memory Fusion’sız bir telefonla karşılaştırıldığında, bu teknolojiyle donatılmış bir telefonun arka planda çalışan daha fazla sayıda etkin uygulamaya, daha verimli bir sıcak yeniden başlatma sürecine ve sık ve son kullanılan uygulamalar için daha kısa yükleme süresine izin verdiğini söylüyor.

Tecno Mobile

TECNO‘nun 5 GB’a kadar RAM artışına izin veren 8 GB RAM’li telefonlarında, cihazlar aktif olarak çalışan uygulamalarda %81 (20 uygulamaya kadar), sıcak yeniden başlatma hızında %122 artış ve işletim sisteminde %61 iyileşme gördü.  Memory Fusion ayardan etkinleştirilebilir ve tercih edilen genişletme kapasitesine ayarlanabilir. RAM depolama kapasitesinin genişletilmesi farklı modellerde değişiklik gösterir. TECNO’nun Memory Fusion Teknolojisi, 5 GB’a kadar genişlemeye izin verecek.

Memory Fusion Teknolojisi, bir yazılım güncellemesinden sonra Aralık 2021’den itibaren CAMON 18 serisi ve SPARK 8 serisine sunulacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.