Akıllı Telefon Aralık 16, 2021 10:24

Samsung Galaxy A13 4G Türkiye’ye Geliyor!

Samsung Galaxy A13 5G'nin ardından şimdi de telefonun 4G versiyonu hakkında bilgiler geliyor. 4G model aynı zamanda Türkiye'de satılacak.
Samsung Galaxy A13 4G Türkiye’ye Geliyor!

Samsung geçtiğimiz günlerde Galaxy A13 5G modelini Amerika’da en ucuz 5G telefonu olarak duyurdu. Cihazın çok yakında resmiyet kazanacak bir de 4G versiyonu olacak. Bu telefonun işlemci birimi hakkında bilgiler gelmeye başladı.

Geekbench verilerine göre Galaxy A13 4G modelinde sekziz çekirdekli Exynos 850 işlemci birimi yer alacak. Kriter testi verilerine göre telefonun RAM’i 3GB görünüyor, ancak başka bellek çeşitleri de olabilir.

Samsung, Galaxy A12 modelinde ilk etapta MediaTek Helio P35 yonga setini kullandı. Ancak devam eden küresel yarı iletken sıkıntısı nedeniyle Samsung, bazı pazarlarda telefonu bu defa Exynos 850 çipli telefonu yeniden piyasaya sürdü. Devam modeli olan Galaxy A13’te de görünüşe bakılırsa aynı işlemci ile yola devam edilecek. Bu durumda Galaxy A13, performans açısından önceki modele göre bir yükseltme sunmayacak. Sevindirici olan gelişme ise Galaxy A13 4G’nin Android 12 sürümü ile çıkış yapacak olması.

İşlemci ve bellek dışında Galaxy A13 4G ile 5G versiyonları benzer özellikler sergileyecektir. Telefondaki ekran 6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve LCD tabanlı görünüyor. 15 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefonun arkasındaki üçlü kamera paketi ise 50 megapiksel ana, 2 megapiksel derinlik ve 2 megapiksel makro kameralar şeklinde olacak. Son olarak telefonun fiyatının 200 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.