Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Huawei P50 Pocket Cezbedici Haliyle Karşımızda

Huawei'nin dikine katlanabilir telefonu Huawei P50 Pocket cezbedici fotoğraflar ile karşımıza çıktı. Bu telefon gerçekten de olmuş.

Huawei P50 Pocket Cezbedici Haliyle Karşımızda

Samsung’un Galaxy Z Flip serisi ile başlayan dikine katlanabilir telefon furyası önümüzdeki dönemde de tam gaz devam edecek gibi görünüyor. Samsung’un Galaxy Z Flip 3 hamlesinden sonra şimdi de Huawei‘den bir aksiyon gelecek. Huawei P50 Pocket adı verilen dikine katlanabilir telefon çok yakında bizlerle birlikte olacak. Etkinliğe sayılı günler kala bugün telefonun tüm görselleri ortaya çıktı.

Oldukça cezbedici bir tasarıma sahip olan telefon, lüks tutkunlarının ilgisini çekecek gibi görünüyor. Kapak bölümünde iki adet yuvarlak bölüme yer veren Huawei, ilk yuvarlakta üçlü kamera kurulumu + LED flaş, ikinci bölümde ise bildirimleri görüntüleyebileceğiniz bir bölüm kullanacak. Oldukça cezbedici bir tasarıma sahip olacak olan bu telefonun fiyatı büyük önem taşıyor.

Eğer Huawei, Samsung gibi 1.500 dolar bandına inemezse işi çok zor. Ambargolardan dolayı ilk olarak Çin pazarında satışa sunulacak olan bu telefonda Snapdragon 888 yonga setinin kullanılması bekleniyor. Ancak bu modelde de yine ambargolardan dolayı 5G desteği yer almayacak. RAM tarafında ise muhtemelen 8 GB RAM‘i tercih edecek olan Huawei, kendi işletim sistemi HarmonyOS 2.0’ı kullanacak.

Huawei Mobil Servisleri ile gelecek olan telefonun nasıl bir satış grafiği sergileyeceğini kestirmek güç. Dediğimiz gibi fiyat konusu burada çok önemli. Katlanabilir telefonlarını piyasanın çok üzerinde satan Huawei, bakalım bu modelde fiyatı düşürebilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.