Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Google Pixel 6 Kullanıcılarına Saç Baş Yolduran Güncelleme

Google'ın geçtiğimiz günlerde Google Pixel 6 serisi için yayınladığı güvenlik güncellemesi, önemli bir hatayı da beraberinde getirdi.

Google Pixel 6 Kullanıcılarına Saç Baş Yolduran Güncelleme

Google’ın en yeni akıllı telefonları Pixel 6 serisi, geçtiğimiz aylarda piyasaya çıktı ve pek çok yönüyle de dikkat çekti. Google, Pixel 6 ikilisinde ilk kez Tensor işlemciye yer verdi ve başarısını ileri bir seviyeye taşıdı. Ancak Pixel 6 serisinin sadece donanım tarafında güçlü olması yeterli kalmıyor. Zira telefonların yazılımla ilgili küçük bir sorunu var.

Yabancı forum ve kaynaklardan sağlanan raporlara göre Google Pixel 6 serisi, Aralık ayı güvenlik yamasını yükledikten sonra çeşitli sorunlar yaşamaya başladı. Bu haftanın başında yayınlanan güncelleme, iki cihaz içinde ağ ile ilgili sorunlar doğurdu.

Aralık yamasının daha fazla ülkeye yayılması, normal olarak daha fazla kullanıcının şikayet talebi açılmasına neden oldu. Forumdaki kullanıcılardan gelen bildirimlere göre bu sorun; Almanya, Belçika, Fransa, İspanya ve  birkaç ülkede daha ağ sorunlarına neden oluyor.

sorunlarının neyden kaynaklandığı henüz kesinlik kazanmadı. Ancak bunun sebebinin Aralık ayı güncellemesi olduğu ortada. Zira güncellemeyi yapmayan kullanıcılar herhangi bir sorun yaşamaz iken, son gelen güncellemeyi yapanlar ağ ile ilgili problemler yaşıyor. Bu genelde internete bağlanama gibi sonuçlara sebep oluyor.

Google ise bu konu hakkında ne yazık ki bir açıklamada bulunmadı. Ancak kalıcı bir çözüm gelene kadar kullanıcıların önceki sürüme geçmeleri ya da telefonları fabrika ayarlarına sıfırlamaları sorunu biraz da olsa çözecektir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.