Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xiaomi 12 Pro MIUI 13 ile Görüntülendi

Xiaomi'nin yeni canavarı Xiaomi 12 Pro, MIUI 13 arayüzü sayesinde ortaya çıktı. Ön kamera telefonun ekranına entegre edilebilir.

Xiaomi 12 Pro MIUI 13 ile Görüntülendi

Xiaomi’nin MIUI 13 arayüzünün logosu geçtiğimiz gün resmi olarak açıklanmıştı. Bu açıklamadan sonra MIUI 13’ün bazı videoları da ortaya çıkmıştı. Bugün ise MIUI 13 arayüzü sayesinde Xiaomi’nin yeni canavarı Xiaomi 12 Pro kendini gösterdi. Bu sızıntı ile birlikte Çinli teknoloji devinin ekran altı kamera teknolojisine yeni amiral gemisi modeline yer vereceği de ortaya çıkmış oldu.

Xiaomi 12 Pro gümbür gümbür geliyor

Bu teknolojiyi en son Xiaomi Mix 4‘te görmüştük. Görünüşe göre Çinli teknoloji devi bu teknolojiyi oturtmuş ve global pazarda iPhone ile rekabet edecek telefonuna bile getirmeyi planlamış. Sızıntıyı yapan Xiaomiui, telefonun orijinal Xiaomi Mi Mix akıllı telefon gibi bir piezoelektrik hoparlörle donatılabileceğini de öne sürüyor. Bu telefonun silindirlerinde kulaklık için bir delik yok. Yani ön bölüm komple ekrandan ibaret olacak.

Anavatanı Çin’de 28 Aralık 2021 tarihinde tanıtılacak olan bu telefon gücünü Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden alacak. 12 GB RAM‘den beslenecek olan bu canavarda sanal RAM oluşturma özelliğine de sahip olacak. Android 12 tabanlı MIUI 13 arayüzü ile kutusundan çıkacak olan bu canavarın 1000 dolar fiyat bandından satılması bekleniyor.

Xiaomi 12 Pro

Türkiye pazarına ne zaman geleceğini kestiremediğimiz bu telefon, ülkemize gelirse muhtemelen 17.000 TL bandını zorlayacaktır. Tam bir amiral gemisi unvanını taşıyacak olan bu canavarın kamera kurulumu ile de öne çıkacağını ve DxOMark’ta liderliğe oturacağını düşünüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.