WhatsApp Aralık 15, 2021 14:30

WhatsApp iPhone’da Çöküyor! Peki, Çözümü Var Mı?

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son iOS 15.2 güncellemesi sonrasında iPhone'da çökmeye başladı. Peki, bunun çözümü var mı?
WhatsApp iPhone’da Çöküyor! Peki, Çözümü Var Mı?

iPhone kullanıcıları bugün WhatsApp’a girmekte zorlanıyor. Bilinmeyen bir nedenden dolayı, iOS uygulaması, kullanıcı uygulamayı açmaya çalıştıktan kısa bir süre sonra çöküyor. Bu WhatsApp sorunu, son birkaç saattir dünya çapındaki birçok kullanıcıyı etkiliyor.

Twitter’daki kullanıcılar tarafından bildirildiği üzere, WhatsApp iPhone’da çalışmayı durdurdu. Uygulama simgesine dokunduktan birkaç dakika sonra WhatsApp ilginç bir şekilde çöküyor. Bu sorun konuşma listesine erişmeyi veya başkalarına mesaj göndermeyi imkansız hale getiriyor.

Son zamanlarda App Store‘da yayınlanan hiçbir WhatsApp güncellemesi bulunuyor. WhatsApp’ın TestFlight aracılığıyla sunulan beta sürümü bile sebepsiz yere çöküyor. Bu, hatanın iOS uygulamasındaki bazı arızalardan ziyade Facebook sunucularındaki bir sorundan kaynaklanabileceğini gösteriyor.

Kullanıcı raporlarına göre, hata hem normal hem de Business uygulamalarını etkiliyor gibi görünüyor. Bazı kullanıcılar bugünkü hatayı iOS 15.2 güncellemesiyle ilişkilendirmiş olsa da, uygulama Apple’ın mobil işletim sisteminin önceki sürümlerinde de sorunlar yaşıyor. Popüler mesajlaşma platformu şimdilik iPhone kullanıcılarını etkileyen hatayı henüz kabul etmedi.

Şu sıralar WhatsApp‘ı kullanamıyorsanız korkmayın. Bu sorun iPhone’dan kaynaklı değil. Siz siz olun iOS 15.2 güncellemesini yükleyin ve App Store’dan güncellemeleri denetleyip yükleyin. Gerisi WhatsApp’a kalmış. Sunuculardaki sorunlar çözüldükten sonra uygulama yine eskisi gibi çalışmaya devam edecektir.

Meta‘nın bünyesinde yer alan mesajlaşma platformu geçtiğimiz ay dünya çapında saatlerce kullanılamaz hale gelmişti. Bu süreçte kullanıcılar Telegram ve Signal gibi uygulamalara yönelmişti. Ancak WhatsApp’ın gelmesi ile kullanıcılar geri döndü. WhatsApp’ın bu başarısı gerçekten takdir edilesi türden…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.