Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Vivo V23 Pro İşlemcisiyle Amiral Gemilerini Kıskandırdı!

Son zamanlarda piyasaya fazla sayıda akıllı telefon süren şirket, yeni Vivo V23 Pro cihazı ile gündemde. İşte gelişmenin detayları.

Vivo V23 Pro İşlemcisiyle Amiral Gemilerini Kıskandırdı!

Bu yılın başlarında akıllı telefon devi Vivo, V23 serisini başlatan Vivo V23e’yi piyasaya sürmüştü. Daha sonra ise normal sürüm Vivo V23 tanıtılmıştı. Bugün itibariyle ise raporlar serinin devam üyesinin Vivo V23 Pro olduğuna işaret ediyor. İşlemcisiyle dikkat çeken telefon, performans değerleri ile gündeme çıktı.

Vivo V23 Pro, Dimensity 1200 ile Geekbench’te Şov Yaptı!

Seriyi ileriye götürecek olan V23 Pro, V2132 model numarasını taşımakta. Cihazın özelliklerini onaylayan Geekbench performans testinden de puanlarını elde etti. Testten önce telefonun sahip olduğu özelliklere bir göz atalım.

Akıllı telefon, farklı saat hızlarında çalışan MediaTek Dimensity 1200 yonga seti tarafından destekleniyor. İlk dört çekirdeği yaklaşık 2.00 GHz, diğer üç çekirdeği 2.60 GHz ve son çekirdeği ise 3.00 GHz saat hızlarında işlemlerini sürdürüyor. Cihaz 8 GB RAM desteğini içinde barındırıyor. Kutudan da Android 12 işletim sistemi ile çıkıyor.

Vivo V23 Pro

Performans testlerine gelirsek V23 Pro, yüksek performans sunmaktan çekinmiyor. Tek çekirdekli testlerde 679 puan elde eden telefon, çoklu çekirdek testlerinde yaklaşık 2707 puanı kapıyor. Akıllı telefon sektörüne yeni ses getirecek olan telefon şu an üretim sürecinde.

Bunun dışında, başka herhangi bir test veya sertifikadan geçmediği için özellikleri hakkında öğrenebileceğimiz bir şey şu anlık mevcut değil. Ancak akıllı telefonun lansmanı 4 Ocak 2022’de gerçekleşecek. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.