Akıllı Telefon Aralık 15, 2021 17:23

Samsung Galaxy A53 İşlemci Tarafında Şaşırttı

Samsung Galaxy A53 5G modeli Geekbench kriter testinde karşımıza çıktı. Orta segmentin bu iddialı modelinde işlemci sürprizi yaşanacak.
Samsung Galaxy A53 İşlemci Tarafında Şaşırttı

Son dönemde yayınlanan birkaç rapor Samsung Galaxy A53 modelinin yolda olduğu bilgisini zaten onayladı. Telefonun 5G versiyonu bugün itibariyle Geekbench veritabanını ziyaret etti. Galaxy A52, Galaxy A52s ve Galaxy A52 5G modellerinin tümünde Snapdragon işlemciler kullanan Samsung’ın söz konusu A53 olduğunda yeniden Exynos ailesine döneceğini görüyoruz.

Geekbech kriter testinde göre Galaxy A53 5G modeline Exynos 1200 işlemcisi güç verecek. İşlemcinin detayları henüz bilinmemekle birlikte, test verilere göre Exynos 1200’de iki adet performans altı adet de verimlilik esaslı çekirdek yer alacak. Öte yandan işlemci tek çekirdekte 690, çoklu çekirdekte ise 1.846 puan almayı başarıyor. Yine buradaki bilgiler Galaxy A53 5G’nin 6GB RAM ve Android 12 sürümüyle çıkış yapacağını gösteriyor. Telefonun muhtemelen 8GB RAM seçeneği de olacaktır.

Galaxy A53’ün yakın zamanda yüksek kalitede görüntüleri zaten yayınlandı. Galaxy A52’den neredeyse farksız görünen telefon ekran çerçevelerinin biraz incelmesiyle daha kompakt olacak. Telefonda 6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip Super AMOLED ekran yer alacak.

Beyaz, siyah, mavi ve turuncu renklere sahip olacak Galaxy A53’te 64 megapiksel dörtlü arka kamera, IP67 sertifikası, stereo hoparlör ve 25 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil telefonda öne çıkan bazı özellikler olacak.

Telefonun Türkiye’de haliyle 4G versiyonu satışa sunulacak. Bu modelde kullanılacak işlemci terci bakalım hangi platformdan olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.