Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Katlanabilir Telefonların Kralı OPPO Find N Tanıtıldı

OPPO, durdu durdu turnayı gözünden vurdu. Katlanabilir telefonların şahı olacak olan OPPO Find N resmi olarak tanıtıldı. Yok böyle bir şey.

Katlanabilir Telefonların Kralı OPPO Find N Tanıtıldı

Katlanabilir telefon sektörüne bugün OPPO da resmi olarak giriş yaptı. Hem de ne giriş yapma. Bu zamana kadar tanıtılan katlanabilir telefonların pabucunu dama attıracak olan OPPO Find N resmi olarak karşımıza çıktı. Barındırdığı teknolojiler ve kullanılabilirlik açısından rakiplerini solda sıfır bırakan bu telefon, tam bir tasarım harikası diyebiliriz. Katlanabilir telefon sektörüne yeni bir soluk kazandıracak olan bu telefon bakalım bizlere neler vadediyor?

OPPO Find N özellikleri

OPPO bildiğiniz gibi Find serisine her zaman rakiplerinde görülmemiş bir yenilik sunar. Bu anlayış yeni modelde de devam ediyor. Bildiğiniz gibi katlanabilir telefonların en önemli noktası menteşe sistemi. OPPO, katlanabilir ekranı Samsung’dan almasına rağmen menteşe sistemini rakibinden kat ve kat daha iyi bir şekilde geliştirmiş. Galaxy Z Fold 3‘te ekran katlanma izi bulunuyorken, Find N modelinde ekran katlanma izinden eser yok. OPPO bu işi büyük bir ustalıkla çözmüş. Söylenene göre bu menteşe sistemi 200.000’den fazla açılıp kapanmaya dayanıklı bir yapıda.

Katlanabilir ekranlı telefonların görüntü formatı bu zamana kadar bir garip görünüyordu. Elde tutumu da bu orandan dolayı pek iyi değildi. OPPO bunu da 18:9 ekran oranı ile çözmeyi başarıyor. Kullanım açısından büyük kolaylık sunan bu format, OPPO’nun farkını ortaya koyuyor.

Telefon 7.8 inç büyüklüğünde 1080×2460 çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli 344 PPI değerli LTPO AMOLED ekran ile geliyor. Katladığınızda ise bizi 5,49 inç büyüklüğünde dış ekran karşılıyor.

Gücünü Snapdragon 888 yonga setinden alan bu canavarda 12 GB LPDDR5 RAM bulunuyor. OPPO kamera tarafında ise yine atılım yapıyor. Bizleri arka bölümünde 50 Megapiksel Sony IMX766 ana, 16 Megapiksel geniş açı ve 8 Megapiksel TeleFoto kamera karşılıyor.

OPPO Find N

Telefon 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama birimli sürümü 1.200 dolar ve 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama birimli sürümü ise 1.400 dolardan satışa sunulacak. İlk olarak Çin pazarını fethedecek olan bu canavarın 2022’de Avrupa pazarına da açılacağını belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.