Mobil Aralık 15, 2021 14:14

iOS 15.2 Güncellemesiyle Merakla Beklenen Özellik Geldi!

Apple kullanıcılarının merakla beklediği özellik nihayet kullanıma sunuldu. iOS 15.2 ile birlikte artık telefonu sıfırlamak çok kolay.
iOS 15.2 Güncellemesiyle Merakla Beklenen Özellik Geldi!

Apple, iOS 15.2 güncellemesini kısa süre önce resmi olarak yayınladı. iPhone’lar için pek çok hata düzeltmeleriyle gelen bu güncelleme, aynı zamanda bir takım yeniliği de beraberinde getirdi.

Apple tarafından yayınlanan bir destek belgesine göre yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık sıfırlama işlemini kolayca yapabilecek. Örneğin daha önce iPhone’lar da şifreyi unuttuğunuz zaman, bilgisayardan iTunes kullanarak şifre sıfırlama işlemi yapılabiliyordu. Ancak Apple bu zorlu süreci yeni güncellemeyle birlikte değiştirdi.

iOS 15.2 yüklü iPhone, tek tuşla şifreyi sıfırlayabilecek

Güncellemenin değişiklik günlüğünde, söz konusu yenilik hakkında bir bilgi geçmiyordu. Ancak güvenilir kaynaklardan 9to5Mac, Apple tarafından yayınlanan bir destek belgesinde bu yeniliği keşfetti.

En yeni iOS güncellemesini cihazlarına yükleyen kullanıcılar, artık telefonlarını tek bir tuşla sıfırlayabilecek. Aşağıdaki ekran resminden de görüldüğü üzere bu işlem, şifrenizi birkaç kez hatalı girdikten sonra karşınıza çıkacak.

Yani iOS 15.2’ye sahip bir iPhone’da şifrenizi yanlış girdiğinizde, Acil Durum yazısının karşısında Erase iPhone seçeneği görünecek. iPhone’u sıfırla seçeneği olan bu işlev, herhangi bir bilgisayara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak. Peki sıfırlama işlemi nasıl olacak?

Şifresi unutulan iPhone’da sıfırlama işlemi, Apple Kimliği aracılığıyla yapılacak. Bunun için telefonunuzun normal şifresini unuttuğunuzda, Apple Kimliğinizin şifresini girerek iPhone’u sıfırlayabilirsiniz.

Apple‘ın uzun süredir beklenen bu özelliği ile kullanıcılar; Mac bilgisayarlarda Finder, ya da iTunes gibi işlem sürelerini uzatan zorluklardan kurtulmuş olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.