Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xiaomi Mix Fold 2 Şimdiden Heyecan Yaratıyor

Katlanabilir akıllı telefon Xiaomi Mix Fold 2 için daha önümüzde aylar var; fakat telefona dair bilgiler şimdiden gelmeye başladı.

Xiaomi Mix Fold 2 Şimdiden Heyecan Yaratıyor

Katlanabilir akıllı telefon piyasasında hareketli günler yaşanıyor. İlk olarak OPPO bu segmente yeni bir soluk getirecek OPPO Find N modelini duyuracak. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde ise Huawei Mate V modeli görücüye çıkacak. Yine Honor’un da ilk katlanabilir telefonu bu ay içerisinde tanıtılabilir. Samsung zaten Galaxy Z  serisiyle pazarda lider üretici konumda. Özellikle Galaxy Z Flip 3 modeli uygun fiyatı ve sahip olduğu teknik özelliklerle tüketicilerden yoğun ilgi görüyoruz. Gözler şimdi Xiaomi’nin ikinci nesil katlanabilir telefonunda. Xiaomi Mix Fold 2 ismiyle çıkış yapacak telefon hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor.

Xiaomi Mi Mix Fold

Mix Fold 2, 2206128C model numarası ile IME veritabanında göründü. Bu bilgiyi sızdıran kaynağa göre telefonun önemli özeliklerinden biri artan yenileme hızına sahip bir ekran olarak. Xiaomi Mi Mix Fold’un yumuşak karnının hem iç hem de dış ekranın 60Hz yenileme hızına sahip olmasıydı. Söz konusu ikinci nesil katlanabilir telefon olduğunda ise ekran bu defa 120Hz tarama hızını destekleyecek.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefondaki önemli gelişmelerden bir de ekran altı kamera teknolojisi olacak. Xiaomi Mix 4 modelinde bu teknolojiyi başarılı bir şekilde gördük ve şimdi görünmez kamera katlanabilir telefona taşınacak.

Mix Fold 2’nin tanıtımı için daha önümüzde uzun bir süre var. Telefonun kayda değer bir satış başarısı gösterebilmesi için bu defa Çin dışında da satılması ve daha uygun bir fiyat etiketi taşıması gerekecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.