Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OPPO Find X4 Serisi Hakkında Heyecanlandıran Açıklama

Devam eden OPPO INNO DAY 2021 kapsamında yeni nesil teknolojilerin yanında OPPO Find X4 serisi için de bir açıklama yapıldı.

OPPO Find X4 Serisi Hakkında Heyecanlandıran Açıklama

OPPO, INNO DAY 2021 kapsamında çağın ilerisinde teknolojisiler sunmaya devam ediyor. OPPO diğer taraftan merakla beklenen OPPO Find X4 serisi hakkında heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. Buna göre Find X4 serisi 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılacak. Serinin zaten yılın ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen bir gelişmeydi. Burada asıl heyecanlandıran nokta Find X4 serisinin MariSilicon X adlı kamera çipiyle gelecek olması.

OPPO’nun bugün duyurduğu yeni nesil görüntü çipi Find X4 serisindeki telefonlarında kamera performansını önemli ölçüde ileri taşıyacak. Çip için en büyük gelişmelerden biri, resimlerde HDR’yi nasıl geliştirdiğidir. Oppo, MariSilicon X’in, amiral gemisi Oppo Find X3 Pro’dan 4 kat daha iyi dinamik aralık olarak da bilinen 20-bit 120db dinamik aralığa sahip bir ISP’ye sahip olduğunu söylüyor. Çip ayrıca gerçek zamanlı RAW görüntü işlemeyi de mümkün kılıyor.

Çipin öne çıkan bir diğer özelliği de ‘RGBW Pro Mode’ adı verilen bir özellik. Bu, kameradan gelen RGB ve beyaz sinyalleri ayırıp kaynaştırarak, 8,6 dB sinyal-gürültü oranı iyileştirmesi ve fotoğraf ve videolarda 1,7 kat daha iyi doku kalitesi ile sonuçlandırıyor.

Find X4 serisinde kaç model olacağı şu an bilinmiyor, fakat OPPO serideki Pro modelinde Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacağını zaten onayladı. Telefonda muhtemelen 6.78 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde LTPO AMOLED ekran yer alacak. Ekranın 1Hz ila 120Hz dinamik yenileme hızını ve 10 bit renkleri desteklemesi bekleniyor.

Android 12 tabanlı ColorOS 12 ile kutudan çıkacak telefona dair yeni yılla birlikte sızıntıların artacağını söyleyebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.