Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OPPO Air Glass ile Yeni Bir Çağ Başlıyor

Teknoloji devi OPPO'dan yeni ürünler gelmeye devam ediyor. Şimdi INNO DAY 2021 kapsamında OPPO Air Glass tanıtıldı. İşte özellikleri.

OPPO Air Glass ile Yeni Bir Çağ Başlıyor

Oppo, gelecek yılın başlarında satışa çıkacak bir AR cihazı olan OPPO Air Glass ile karşımıza çıktı. Oppo, Air Glass’ı artırılmış gerçekliğin aksine bir “yardımcı gerçeklik” ürünü olarak tanımlıyor. Yani 3B nesneleri gerçek dünyaya bindirmek yerine 2B bilgileri görüş alanınıza yansıtıyor. Bir nevi Google Glass gibi çalışacak olan bu gözlük teknolojiye çok şeyler katacak.

OPPO Air Glass özellikleri neler?

Air Glass, Qualcomm Snapdragon 4100 işlemciye sahip ve toplamda sadece 30 gram ağırlığında. Oppo, 3 saat aktif kullanım ve 40 saat beklemede kalması gerektiğini söylüyor. Gümüş yarım çerçeve ve siyah tam çerçeve olmak üzere iki çerçeve tasarımı bulunuyor. Çerçevenin iç kısmında, daha geleneksel gözlüklere takılmasını sağlayan manyetik bir bağlantı noktasına da sahip..

Oppo, gerçek parlaklığın ortalama koşullarda 1.400 nit’e kadar olacağını söylese de, dalga kılavuzu ekranı 3 milyon nit’e kadar tepe parlaklığa sahip Micro LED teknolojisine sahip küçük bir projektör kullanıyor. Oppo’nun ColorOS 11 veya üstünü çalıştıran bir telefondaki Smart Glass uygulamasının yanı sıra dokunma, ses, el izleme ve kafa izleme yoluyla çalıştırılabiliyor.

OPPO Air Glass

Oppo’nun Air Glass için önerilen kullanım durumları nispeten mütevazı. Şirket, beklediğiniz gibi bildirimler ve talimatlar için ve ayrıca teleprompting ve gerçek zamanlı çeviri gibi özellikler için kullanılabileceğini söylüyor. Ekran, moda bağlı olarak 16 veya 256 seviyeli gri tonlamalı monokrom kullanıyor. Bu sayede yansımaların da önüne geçiliyor.

Bununla birlikte, muhtemelen olgun, ana akım bir ürün de olmayacak. Oppo, Air Glass’ın 2022’nin ilk çeyreğinde “sınırlı sürüm” alacağını ve en azından ilk başta yalnızca anavatanı olan Çin’de satılacağını söyledi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.