Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

MIUI 13 Video ile Ortaya Çıktı! İşte Skandal Video!

Xiaomi'nin yeni arayüzü MIUI 13, videoda ortaya çıktı. Yeni arayüzde yapılan değişiklikler Xiaomi kullanıcılarının hoşuna gidecek.

MIUI 13 Video ile Ortaya Çıktı! İşte Skandal Video!

Xiaomi‘nin merakla beklenen yeni arayüzü olan MIUI 13 logosu ile bugün karşımıza çıktı. Xiaomi’nin yeni mobil arayüzünün resmi galasını 28 Aralık’ta Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro ile birlikte yapılması bekleniyor. Ancak bugün arayüzün yeniliklerini gösteren üç kısa video ortaya çıktı. Sızıntılara bu zamana kadar engel olan Xiaomi, bu sızıntılara çok kızacak gibi görünüyor.

MIUI 13 ile gelecek bazı yenilikler ortaya çıktı

İlk video, Infinity Scroll’un sürekli kaydırmasını gösteriyor: Tüm “ekranlar” bittikten sonra sistemin ilkine geri döndüğünü görebilirsiniz. İkinci video, kullanıcının kısayol simgelerini seçebileceği yeni yan araç çubuğunu bizlere gösteriyor. Son olarak, üçüncü video yeni mini widget’ları gösteriyor. Bu videoları sırasıyla aşağıdan izleyebilirsiniz.
Tüm bu işlevlerin ilginç olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü bunların hepsi MIUI 12.5’in beta sürümünde ortaya çıkmıştı. Ancak sonrasında bu özellikler kaldırılmıştı. Şimdi ise MIUI 13’le bu özelliklerin geleceği kesinleşmiş oldu. Android 11 ve Android 12 üzerine inşa edilecek olan yeni arayüzün 100’den fazla Xiaomi, Redmi ve POCO modeline gelmesi bekleniyor.

Güncelleme konusunda MIUI 12’de ağzı yanan Xiaomi’nin yeni arayüzde sorunsuz bir deneyim sunması bekleniyor. Bu süreçte çok çalışan Çinli firmanın, Apple ve Huawei gibi kendi ekosistemini de kurması bekleniyor. Bu ayın sonunda resmiyete kavuşacak arayüz bakalım Xiaomi sahiplerini memnun edecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.