Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 14, 2021 14:20

Katlanabilir Telefon Fiyatları Tam da İstediğimiz Seviyeye Geliyor

Katlanabilir telefon fiyatları şu anda pek iç açıcı değil ancak son raporlar durumun tersine gideceğini gösteriyor. İşte detaylar.
Katlanabilir Telefon Fiyatları Tam da İstediğimiz Seviyeye Geliyor

Teknoloji devlerinin piyasaya sürdüğü katlanabilir telefon serileri, fiyatları kadar bir o kadar konuşulmaya devam ediyor. Katlanabilir cihazlar, şu anda esnek ana ekranları sayesinde en son olan mobil cihaz teknolojisini teslim ediyor. Ancak bu avantaj yüksek bir fiyat ile kullanıcılara geliyor. Ünlü bir sızıntıcı, bu durumun düzeleceğini iddia etti.

Katlanabilir Telefon Fiyatları, Amiral Gemisi Telefonların Düzeyine İnebilir

Samsung’un piyasaya sürdüğü Galaxy Z Fold 3 serisi sektöre büyük yenilikler getirdi: katlanabilir ekran, geniş kullanım deneyimi ve dahası. Ancak, telefonun fiyatı, özellikleri kadar yüz güldürmedi. Bu tür yeni katlanabilir telefonlar, teknoloji ve bileşenler nedeniyle 1.500 ABD Doları civarında bir maliyete ulaşıyor.

Katlanabilir Telefon Fiyatları

Yine de, ünlü sızıntıcı serinin devam üyesi olacak Galaxy Z Fold 4’ün ve diğer katlanabilir telefonların daha erişilebilir hâle geleceğini ortaya koydu. Raporlarda, katlanabilir telefon fiyatlarının, normal amiral gemisi telefonların fiyatlarına ineceği belirtildi ve fiyat düşürmek için bu katlanabilirlerin sahip olduğu teknolojilerden bir kesinti yapılmayacak.

Değerlendirirsek, Galaxy Z Fold4 gibi bir katlanabilir telefon, teknik anlamda aynı özelliklere sahip bir Galaxy S22 varyantı ile yaklaşık olarak aynı fiyattan piyasaya sürülebilir. Ayrıca katlanabilir sektöründeki rekabet artmaya devam ediyor. 2022’de Google, Vivo, Honor ve Apple gibi teknoloji devleri katlanabilir telefon arenasına giriş yapacak. Böylece fiyatların bu rekabetçi ortamda düşeceğini ve tüketicilerin artık bu tür telefonlara bu yıla göre daha kolay erişebileceğini düşünüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.