Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iPhone 14 Pro Kamerası ve RAM Dopingi Alacak

Apple'ın önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone 14 Pro hakkında heyecanlandıran bilgiler gelmeye başladı. Kamera ve RAM baya sağlam olacak.

iPhone 14 Pro Kamerası ve RAM Dopingi Alacak

Apple, 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max dahil olmak üzere Eylül 2022’de dört iPhone 14 modelini piyasaya sürmeyi planlıyor. Özellikle Pro serisinde üst seviye özelliklere yer verecek olan Apple, önümüzdeki yıl çentik kavramını da ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

iPhone 14 Pro kamerası ile dikkat çekiyor

Haitong International Securities’e göre; iki Pro modeli, geniş açı, ultra geniş açı ve telefoto ile donatılacak 48, 12 ve 12 megapiksellik üç modüllü bir kamera sistemi ile donatılacak. Bunun Apple’a yakınlığı ile bilinen TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgilerle tutarlı olduğunu belirtelim. Kuo; Nisan ayında 48MP kameranın 8K video kaydını destekleyeceğini duyurdu.

iPhone 14’ün tamamında Apple A16 Bionic yonga seti bulunacak. Bu yonga seti piyasanın en hızlı yonga seti olacak. Haitong International Securities ayrıca 14 Pro modellerinin 13 Pro ile birlikte gelen 6GB RAM’e kıyasla 8 GB RAM ile gelmesini bekliyor. Ayrıca iPhone 14’ün tüm modellerinin 120 Hz yenileme hızına sahip ekranlarla donatılacağı bildiriliyor.

Ancak Bu yılın eylül ayında, Display Supply Chain Consultants ve DisplaySearch araştırma şirketlerinin kurucusu Ross Young, standart iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinin 60 Hz ekranlara sahip olacağını duyurmuştu. Şimdilik ekran konusunda yorum yapmak için bu yüzden erken diyebiliriz.

iPhone 14 Pro

Haitong International Securities, iPhone 13 serisi 128 GB depolama ile başlasa da, standart iPhone 14 modellerinin minimum sürümde 64 GB depolama alanıyla sunulacağını ekliyor. Şirketin analisti Jeff Pu, geçtiğimiz yıl miniLED ekranlı 16 inç MacBook Pro ve iPad Pro’yu doğru bir şekilde sızdırmıştı. Bu yüzden iPhone 14’ler hakkında verilen bu bilgilerin doğru olma olasılığı yüksek görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.