Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Katlanbilir Telefon Huawei P50 Pocket İçin Tarih Verildi

Huawei beklenen katlanabilir telefonu için tarih verdi. İsimlendirme tarafında bir sürpriz olacak. Telefon Huawei P50 Pocket ismiyle geliyor.

Katlanbilir Telefon Huawei P50 Pocket İçin Tarih Verildi

Huawei’in bir sonraki amiral gemisi telefonu olacak Huawei P50 Pocket için tarih verildi. Katlanabilir akıllı telefonun bugüne kadar Huawei Mate V ismiyle çıkış yapması bekleniyordu. Huawei’in bu noktada sızıntı kaynaklarını ters köşeye yatırdığını söyleyebiliriz.

Huawei’in yayınladığı postere göre katlanabilir telefon 23 Aralık tarihinde Çin’de tanıtılacak. Posterde kullanılan görsel telefonun dikey şekilde katlanabileceğini bir kez daha onaylıyor. Görüntüye göre ayrıca katlanabilir telefon beyaz ve sarı olmak üzere en az iki renk seçeneğiyle çıkış yapacak.

Yakın zamanda sızdırılan telefonda üst kapağın üzerinde sol köşede iki büyük deliğin yer aldığı görüldü. Huawei P50 serisinin kamera dizaynını anımsatan bu dizaynda üstteki deliğin içerisinden üç arka kamera yer alacak. Alttaki daire ise mini bir ekran işlevi görecek. Kullanıcılar buradaki ekran üzerinden saat ve takvimin yanı sıra bildirimleri yönetebilecek.

P50 Pocket’ın Kirin 9000 ve Snapdragon 888 4G şeklinde iki versiyonunun olması bekleniyor. İlk etapta sadece Çin’de satışa sunulacak telefonun Galaxy Z Flip 3’e rakip olabilmesi için hem uygun fiyattan hem de küresel çapta yaygın şekilde satışa sunulması gerekiyor. Fakat son gelen bilgiler katlanabilir telefonun fiyatının hiç de ucuz olmayacağını gösteriyor. Telefonun Çin’de 2000 dolar seviyesinde bir fiyattan satışa sunacağı iddia edildi.

Öte yandan Huawei aynı etkinlikte tansiyon ölçebilen akıllı saati Huawei Watch D‘nin de duyurusunu gerçekleştirecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.