Google Aralık 14, 2021 17:08

Google Chrome için Çok Acil Güncelleme Yayınlandı!

Google'ın internet tarayıcısı Google Chrome için bugün çok acil bir güncelleme yayınlandı. Bu güncellemeyi mutlaka yüklemelisiniz.
Google Chrome için Çok Acil Güncelleme Yayınlandı!

İnternet ve teknoloji devi Google‘ın dünyanın en çok kullanılan Google Chrome tarayıcısı için küçük ama önemli bir güncelleme yayınladı. İndirime herkes için hazır güncelleme çok önemli olarak görülüyor. Bu güncelleme diğer şeylerin yanı sıra saldırganlar tarafından istismar edilen sıfırıncı gün güvenlik açığı için bir düzeltme getiriyor.

Google Chrome 96 ile güvendesiniz

Chrome 96.0.4664.110’un kararlı sürümü Windows, macOS ve Linux için kullanılabilir durumda. Google tarafından belirtildiği gibi, JavaScript motoru Chrome V8’deki CVE-2021-4102 güvenlik açığı anonim olarak rapor edildi ve önem derecesini yüksek olarak değerlendiriyor. Ayrıca, üçü yüksek önem derecesine sahip ve biri “kritik” olan dört güvenlik açığı daha düzeltildi.

Bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için; Sağ üstte Diğer’i tıklayın. buradan Yardım > Chrome Hakkında’yı tıklayın. Buradan güncelleme otomatik olarak indirilecek. Sonrasında ise tarayıcıyı yeniden başlatmanız istenecek. Google’dan bu tarz acil güncellemeleri pek görmüyoruz. Bu güvenlik açığı çok önemli olmalı ki internet devi acilen bir yama hazırlamış.

Google Chrome uygulamaları

Chrome’un güvenliği için uygulamanızı sürekli güncel tutmanızda fayda var. Yenilik sunmuyor diye tarayıcı ve diğer uygulamaların güncellemelerini yüklememezlik yapmayın. Çünkü geliştiriciler sizin güvenliğinizi düşündüğü için bir takım iyileştirmeleri güncellemeler ile sunuyor.

Güvenliğiniz için Chrome’da yer alan eklentileri yüklerken de dikkatli olmanızda fayda var. Maalesef ki eklenti mağazasında birçok fake ve zararlı uygulama yer alabiliyor. Bu yüzden bilindik geliştiricileri ve yüksek oy alan uzantıları yüklemenizi öneriyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.