Kripto Para Aralık 14, 2021 19:22

Elon Musk Tweet Attı, Dogecoin fırladı! İşte Son Durum

Kriptpo paralar arasında popüler olan Dogecoin, Elon Musk'ın tweet atmasıyla birlikte yükselişe geçti. İşte son değeri...
Elon Musk Tweet Attı, Dogecoin fırladı! İşte Son Durum

Kripto para dünyasında dalgalanma devam ediyor. Özellikle Bitcoin ve Etherium ikilisi dillerden düşmezken, Elon Musk’ın desteklediği Dogecoin de ani artışa geçti. Son zamanlarda sessizliğini koruyan Dogecoin, yine Elon Musk tarafından atılan bir tweet sayesinde yükselişe geçti.

Tesla’nın kurucusu ve dünyanın en zengin adamı Elon Musk, kısa süre Dogecoin’i destekleyen bir başka tweet attı. Söz konusu tweet, Doge’nin fiyatını yine artırmayı başardı.

Dogecoin, yüzde 30’luk bir artış sergiledi

Elon Musk paylaştığı tweet ile, Tesla logolu Texas kemer tokası da dahil olmak üzere bazı Tesla ürünlerini Dogecoin ile satılabileceğinin sinyallerini verdi.

Dogecoin

Musk’ın tweet’i yayınlamasının ardından Dogecoin, daha önce 0.16 dolarlarında seyrederken bir anda artışa geçti. Bu rakam, yüzde 0.21 hatta 0.22’lere kadar ulaştı. Durumun böyle olması elbette Doge yatırımcılarının da yüzünü güldürdü.

Bitcoin ve Etherium düşüşte

Son zamanlarda yaşanan kötü dalgalanma, kripto borsasını alt üst etmiş durumda. Örneğin kriptoların amiral gemisi Bitcoin, neredeyse 47 bin dolarlara kadar geriledi. Bunun yanı sıra Etherium’da, yine yüzde 3.99’luk düşüşüyle 3.800 dolarlara düştü.

Ancak Elon Musk’ın desteklediği Dogecoin, şaşırtıcı şekilde diğerlerinin aksine artışa geçti. Geniş bir yatırım kitlesi bulunan Doge, şu anda 0.20 dolar ile sabitlendi. Bu rakamın ilerleyen dönemlerde yükselişe geçip geçmeyeceği hakkında ise şu an için bir şey bilinmiyor. Ancak Tesla ürünlerin Doge ile satılacağını varsayarsak, bu rakamın yükseleceğini tahmin etmek çok da zor olmaz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.