Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 14, 2021 20:23

Apple’dan Android’e Bir Uygulama Daha

Apple, AirTag için Android telefonlara da destek sunmaya başladı. Tracker Detect ile AirTag'leri Android telefonlarda kullanabileceksiniz.
Apple’dan Android’e Bir Uygulama Daha

Apple, bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda AirTag ismini verdiği takip cihazını satışa sunmuştu. Apple ekosistemindeki tüm cihazlar ile çalışan bu ürün için Cupertinolu teknoloji devi düğmeye bastı. Apple bugün Tracker Detect adını verdiği uygulamasını Play Store’da yayınladı. Tracker Detect uygulamasını Android kullanıcılarının AirTag izleyicilerinin tam konumunu belirlemesine olanak tanıyor.

AirTag artık Android’de de çalışıyor

Uygulama açıklamasına göre Tracker Detect, izleyicileri ve diğer Locator Network uyumlu cihazları arar. Yani uygulama sadece AirTag ile çalışmakla kalmıyor. Aynı zamanda bazı kablosuz kulaklık modelleri ve Chipolo Bluetooth takip cihazı da dahil olmak üzere bir dizi başka ürünle birlikte çalışıyor.

Apple, Android kullanıcılarının, birinin onları izlemek için AirTag’in kullanıp kullanmadığını belirlemek için yeni uygulamayı kullanabileceğini söylüyor. Bugün yayınlanan kararlı bu özellik iOS 15.2‘nin piyasaya sürülmesiyle birlikte bu özellik iPhone ve iPad kullanıcılarının da kullanımına sunuldu.

AirTag

Daha önce yayınlanan bilgilere göre hırsızlar, pahalı arabaları takip etmek ve çalmak için yeni bir yöntem kullanıyor. Hırsızlar, AirTag’lerin yardımıyla, genellikle gecenin karanlığında araba çaldıkları yerden kurbanın evine kadar arabanın hareketini takip ediyor ve insanları böyle avlarına düşürüyor. Apple’ın bunun önüne geçmek için hızlı bir şekilde aksiyon alması ve hem iOS hem de Android için bunu kullanıma sunması oldukça sevindirici.

Bir adet pil ile çalışan ve bittiğinde pili değiştirebileceğiniz AirTag’in Türkiye fiyatı 299 TL idi. Ancak son zamdan sonra bu fiyat 349 TL‘ye çıktı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.