Akıllı Telefon Aralık 13, 2021 19:13

Xiaomi 12 Ultra Yeni Görüntüleriyle Nefes Kesiyor

Xiaomi 12 Ultra cephesinde sular ısınmaya başladı. Xiaomi'nin aralık ayında gerçekleştireceği etkinlikte telefonun tanıtımı yapılabilir.
Xiaomi 12 Ultra Yeni Görüntüleriyle Nefes Kesiyor

Xiaomi 12 Ultra cephesinden son dönemde epey bir sızıntı gerçekleşti. Hatta geçtiğimiz gün telefonun bazı resmi görselleri bile yayınlandı. Tabii bunların hiçbiri henüz onaylanmadı, fakat ortada bir gerçek var ki; ateş olmayan yerden de duman çıkmaz. Önce kılıf görüntüler, sonra canlı görüntüler, akabinde resmi görüntüler ve son olarak Letsgodigital sitesi bugüne kadarki en kaliteli renderları yayınladı. Xiaomi 12 Ultra’nın karmaşık ve sıra dışı görünen kamera modülü karşınızda.

Xiaomi 12’nin arkasındaki kamera çıkıntısı arka yüzeyin neredeyse üçte birinde daha fazla. Telefonun render görüntüsünde çok sayıda sensör gözümüze çarpıyor. Üretim modelinde kamera sayısının daha az olması bekleniyor.

Mi 11 Ultra ile kıyaslandığında devam modelde arka bölümdeki ikinci mini ekranı göremiyoruz. Bunun yerine Leica logosou dikkatlerden kaçmıyor. Huawei ile ortaklığını bitiren Leica’nın Xiaomi 12 serisiyle birlikte Xiaomi işbirliğini başlatması bekleniyor.

Kamera demişken Xiaomi 12 Ultra’nın arkasında dört kameranın yer alması bekleniyor. Tüm görüntüler bu iki kameranın etkili yakınlaştırma için periskop lens olduğunu gösterdi. Telefondaki ana kameranın Samsung üretimi 50 megapiksel çözünürlüklü Samsung ISOCELL GN5 sensör olması bekleniyor.

Öte yandan yakın zamanda artış gösteren sızıntılar Xiaomi 12 Ultra’nın şubat ayından önce tanıtılması ihtimalini güçlendiriyor. Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefonda 120 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh , Harman Kardon destekli stereo hoparlör ve Android 12 tabanlı MIUI 13 öne çıkan bazı özellikler olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.