Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

MIUI 12.5 Enhanced Edition Güncellemesi Üç Model İçin Dağıtımda

MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesinin dağıtımı sürüyor. Güncelleme şimdi iki Xiaomi bir de POCO akıllı telefon için dağıtımda...

MIUI 12.5 Enhanced Edition Güncellemesi Üç Model İçin Dağıtımda

Xiaomi, MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesini üç cihaz için daha kullanıma sunmaya başladı. Güncellemeyi alan ilk model Temmuz 2021’de piyasaya çıkan POCO F3 GT. Diğer iki model ise Kasım 2019’dan bu yana satışta olan Xiaomi Mi Note 10 ve Mi Note 10 Pro.

POCO’nun oyuncu odaklı telefonu POCO F3 GT güncellemesi ilk etapta Hindistan’da almaya başladı. Mi Note 10 serisi içinse güncelleme ilk etapta Endonezya’da başlamış görünür. Her iki telefon uzun bir süre Türkiye’de de satışta kaldı. Mi Note 10 ya da Mi Note 10 Pro modellerinden birini kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz.

Güncelleme ile sistem altyapısında önemli iyileştirmeler yapılıyor ve bunlar üç başlık altında toplanıyor.

  • Sıvı depolama: Yeni depolama mekanizmaları, sistemin zaman içinde canlı ve duyarlı olmasını sağlar. Disk birleştirmenin verimliliği önemli ölçüde artırılıyor. Aylarca kullanımdan sonra bile performans güçlü kalır.
  • Atomize bellek:  Ultra ince bellek yönetimine odaklanarak RAM kullanımını daha verimli hale getirir. Uygulama belleğini bölerek ve önemsiz görevleri kapatarak, kendi geliştirdiği bellek yönetim mekanizması bellek kullanımını kolaylaştırır.
  • Odaklanmış algoritmalar: Yeni algoritmalar, sistem kaynaklarını kullanım senaryolarına göre dinamik olarak tahsis ederek cihazlarda sorunsuz bir deneyim sağlar. Çekirdek senaryolar sorunsuz ve tam olarak hızlandırılır, senaryoya göre mevcut kullanıcılar tarafından algılanan en belirgin süreçlere öncelik verilir ve arka planda belirli uygulamaların etkisi en aza indirilir. Güç tasarrufu iyileştirilirken CPU kullanımı azaltılır.
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.