Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

AnTuTu Dünyanın En Güçlü Android Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu küresel çapta satışta olan telefonlar arasında dünyanın en güçlü olanlarını açıkladı. Yıl biterken bakalım zirvede hangi modeller var.

AnTuTu Dünyanın En Güçlü Android Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu düzenli olarak dünyanın en güçlü Android akıllı telefonları listesini açıklamayı sürdürüyor. Kısa süre önce Çin’deki en güçlü telefonların listesini açıklayan platformdan bu defa kasım ayının küresel çaptaki en güçlü telefonların listesi geldi.

Çin ile kıyaslandığında listede önemli farklılar mevcut. Bunun nedeni Snapdragon 888 Plus işlemcili telefonların büyük bölümünün şu an sadece Çin’de satılıyor olması. Küresel çapta açıklanan en güçlü on Android telefona baktığımızda listedeki telefonların dokuzunda Snapdragon 888 yer alırken; sadece birinde Snapdargon 888 Plus kullanılmakta.

Zirvede Snapdragon 888’den güç alan oyuncu telefonu Nubia Red Magic 6 yer alıyor. Hemen arkasında ise Snapdragon 888 Plus işlemcili Asus ROG Phone 5S Pro’yu görüyoruz. Yine Snapdragon 888 işlemcili Asus ROG Phone 5 de listenin üçüncü sırasında. Ülkemizde satışta olan ve Snapdragon 888 işlemcili en ucuz telefon olan realma GT ise dördüncü sırada bulunmakta.

Listenin tümü ise şu şekilde:

AnTuTu dünyanın en güçlü Android telefonları listesi

  1. Red Magic 6 – Snapragon 888 yonga seti
  2. Asus ROG Phone 5S Pro – Snapragon 888 Plus yonga seti
  3. Asus ROG Phone 5 – Snapragon 888 yonga seti
  4. Realme GT – Snapragon 888 yonga seti
  5. iQOO 7 – Snapragon 888 yonga seti
  6. Sony Xperia 1 III 5G – Snapragon 888 yonga seti
  7. OnePlus 9 Pro – Snapragon 888 yonga seti
  8. Xiaomi Mi 11 Ultra – Snapragon 888 yonga seti
  9. Asus Zenfone 8 mini – Snapragon 888 yonga seti
  10. Galaxy S21 Ultra 5G – Snapragon 888 yonga seti
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.