Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 12, 2021 8:54

Apple iOS 15.2 ile efsane bir özellik getirdi!

Apple, iOS 15.2 güncellemesiyle birlikte muhteşem bir özellikl getirdi. Kullanıcılar artık telefonlarındaki sahte parçaları tespit edebilecek.
Apple iOS 15.2 ile efsane bir özellik getirdi!

Apple, yeni iOS  güncellemeleriyle iPhone’larını daha iyi bir hale getiriyor. Özellikle iOS 15 güncellemesiyle büyük bir atılım yapan Apple, şimdi bunu iOS 15.2 güncellemesiyle devam ettiriyor.

Bilindiği üzere son olarak yayınlanan iOS 15.1 güncellemesi, pek çok açıdan bazı şikayetler aldı. Bunun ardından tüm sorunları gidereceğinin sözünü veren Apple, iOS 15.2 güncellemesini piyasaya süreceğini açıkladı. Şimdi ise iOS 15.2 güncellemesi, RC sürümleriyle beta kullanıcılarına yayınlandı.

iOS 15.2, orijinal ve sahte parçaları algılayabiliyor

Yeni iOS 15.2 RC, bu haftanın başında ilk beta sürümüyle yayınlandı. Ardından şirket dün akşam saatlerinde iOS 15.2 RC 2 beta güncellemesini de piyasaya sürdü. Bilindiği üzere iOS 15.2 güncellemesiyle birkaç değişikliğe yer verdi.

Ancak bu güncellemeyle gelen en önemli özellik ise kesinlikle parça değişimlerini algılama işlevi oldu. Apple, iOS 15.2 güncellemesiyle birlikte bir parçanın sahte olup olmayacağını algılayabilme özelliğini ekledi.

Sınırlı sayıda modelleri kapsayan bu özellik ile, iPhone’larınıza orijinal mi yoksa sahte mi parça takılıp takılmadığını görebileceksiniz. Ancak cümlenin başında da belirttiğimiz gibi bu özellik sınırlı sayıda modeller için kullanılabilecek.

Eğer servise verdiğiniz iPhone orijinal parça ile değiştirildiyse ”Orijinal Apple Parçası” ifadesi görülecek. Ancak parça orijinal değilse bu ifade, ünlem şeklinde bilinmiyor yazısıyla sizlere gösterilecek.

Parça servislerini kontrol etmek için ne yapmak gerekir?

Sizler de iOS 15.2 güncellemesini telefonlarınıza kurduysanız; Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne giderek bu özellikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca hangi telefonların neleri kontrol edeceğine de aşağıdaki listeden göz atabilirsiniz:

  • iPhone SE (2. nesil) dahil iPhone XR, XS, XS Max ve sonraki modeller için pilin değiştirilip değiştirilmediğini görebilirsiniz.
  • iPhone 11 modelleri, iPhone 12 ve iPhone 13 modelleri için pilin veya ekranın değiştirilip değiştirilmediğini görebilirsiniz.
  • iPhone 12 ve iPhone 13 modelleri için pilin, ekranın veya kameranın değiştirip değiştirilmediğini görebilirsiniz.
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.