Akıllı Telefon Aralık 11, 2021 13:20

Xiaomi 12 Ultra Etkileyici Görünüyor!

Xiaomi 12 Ultra cephesinde sular ısınmaya başladı. Tam bir kamera canavarı olacak telefonun arka görünümü Mi 11 Ultra'dan farklı görünüyor.
Xiaomi 12 Ultra Etkileyici Görünüyor!

Sızıntılar ve iddialardan yola çıkarak düzenli olarak ilginç konsept çizimleri yayınlayan Ben Geskin bu defa Xiaomi 12 Ultra modelinin görüntüsünü yayınladı. Xiaomi 12 Ultra’nın bir anda bu denli gündeme gelmesinin nedeni telefonun kısa süre önce sızdırılan kılıf görselleri.

Ben Geskin adlı ünlü tasarımcı elbette bu kılıftan yola çıkarak Xiaomi 12 Ultra’yı oluşturdu. Akıllı telefonun nihai tasarımının farklı olabileceği göz ardı edilmemeli.

Bu görüntüden yola çıkarak, Xiaomi 12 Ultra’nın önceki nesilden çok farklı göründüğünü söyleyebiliriz. Bu sefer arka panelde ikinci bir mini ekran yok ve ana kamera iki periskop modülü dahil olmak üzere dört kamera yer alıyor. Ben Geskin, ilk periskop kameranın 4x optik yakınlaştırma sağlayacağını, ikincisinin ise 10x yakınlaştırma yapacağını tahmin ediyor.

Akıllı telefonun arkasında Xiaomi ve Leica logoları var. Daha önce, Xiaomi 12 Ultra’nın 50 megapiksel çözünürlüğe sahip Samsung ISOCELL GN5 ve üç adet 48 megapiksel kameraya sahip olacağı bildirildi. Kamera konusunda zirveyi Huawei P50 Pro’dan alması beklenen Xiaomi 12 Ultra’nın şubat ya da mart ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Öte yandan güvenilir kaynaklarca yakın zamanda sızdırılan Xiaomi 12 serisinin kılıflarına alt bölümden göz atabilirsiniz. Xiaomi 12 ve 12 Pro benzer kamera (Pro daha büyük) tasarımlarına sahip görünse de, Ultra modelde karmaşık bir dizayn göze çarpıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.