Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Redmi Note 8 İçin Beklenen Güncelleme Nihayet Yayınlandı

Ülkemizde oldukça kullanıcısı olan Redmi Note 8, sürpriz bir güncelleme ile tekrardan karşımızda. İşte güncellemenin detayları.

Redmi Note 8 İçin Beklenen Güncelleme Nihayet Yayınlandı

Redmi Note 8, ülkemizde çok popüler olan güzel bir fiyat performans telefonu olarak piyasada yerini almakta. Güncellemeler açısından bu yıl Xiaomi’nin en çok ihmal edilen cihazlardan biri oldu ve büyük gecikmelere maruz kaldı. Ancak nihayet, akıllı telefon MIUI 12.5 global kararlı güncellemesini de almaya başlayacak.

Redmi Note 8, MIUI 12.5 Stabil ve Global Güncellemesi ile Parlayacak

Güncelleme, V12.5.1.0.RCOMIXM sürüm numarası ismiyle yayınladı. Ancak şimdilik güncelleme ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya aktarılıyor. Testler tamamlanıp herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde kısa süre içerisinde daha geniş kitlelere aktarılacak. Siz yine de arada Ayarlar menüsünden güncelleme sorgulatmayı unutmayın.

Güncellemenin neler sunduğuna da bir göz atalım. En önemlisi, Gauss Bulanıklık özelliği, kontrol merkezine eklendi ve kullanıcılar artık gri arka plandan kurtulmuş olacak

Redmi Note 8             Redmi Note 8    Redmi Note 8

Bunun dışında, Xiaomi’nin bir süre önce daha ileri teknoloji cihazlara eklediği yeni genişletilmiş ses paneli arayüzü de mevcut. Ayrıca kullanıcılar, telefonun RAM belleği 1 GB genişletilebilecek. Depolamadan alıp cihaza ekstra RAM sunan bu teknoloji, önemli performans artışları sunuyor. Son olarak, cihazda önemli performans iyileştirmeleri sağlandığı ve yakınlık sensörü sorunları gibi birden fazla hatanın giderildiği belirtildi.

Tekrar hatırlatalım güncelleme şu an sınırlı sayıda kullanıcıya aktarılıyor ve çok kısa bir süre içinde bütün kullanıcılara aktarılacaktır. Güncellemelerinizi Ayarlar kısmından kontrol etmeyi unutmayın. Xiaomi ve cihazları hakkında yeni gelişmeler için takipte kalın.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.