Mobil Aralık 11, 2021 12:23

OnePlus Android 12 Güncellemesini Geri Çekti

OnePlus Android 12 güncellemesini çok sayıda hatanın rapor edilmesi sonrası durdurduğunu açıkladı. Şirket yeni bir güncelleme hazırlıyor.
OnePlus Android 12 Güncellemesini Geri Çekti

OnePlus Android 12 güncellemesini geçtiğimiz hafta başında OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro için yayına aldı. Android 12 tabanlı OxygenOS 12 güncellemesi çok sayıda hata ve sorunun bildirilmesinden sonra şimdi şirket tarafında geri çekildi.

Android Police sitesine konuşan OnePlus yetkilileri güncellemenin neden olduğu sorunların farkında olduklarını ve yazılım ekibinin bunun için çalışmalara başladığını aktardı. Şirket yetkilisi ayrıca güncellemeyi durduklarını ve yakında yeni bir sürüm yayınlayacaklarını bildirdi.

OnePlus Android 12

OnePlus 9 ve 9 Pro akıllı telefonlarını etkileyen bazı hatalar arasında aramalarla ilgili sorunlar, hatalı animasyonlar, bozuk otomatik doldurma ve yavaş Wi-Fi hızı yer alıyor. Birkaç beta güncellemesine rağmen kararlı versiyonda bu denli fazla hata görmek kullanıcılar adına büyük hayal kırıklığı. Şirket, güncellemenin yeni bir sürümünü yakında yayınlayacağının sözünü verse de, henüz belirli bir tarih veya zaman çizelgesi açıklamadı.

Farkında olmayanlar için belirtelim, OxygenOS 12 temel olarak OPPO ColorOS 12 üzerine kuruldu. Bu aynı zamanda markanın cihazlarının geleneksel OxygenOS’tan yeni OPPO arayüzüne ilk yükseltmesi oldu. Sorunların çoğunun OxygenOS’tan ColorOS’a geçişten kaynaklandığına ve çeşitli ayarların düzgün bir şekilde geçmediğine inanılıyor. Öte yandan bazı raporlar, güncellemeden sonra telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamanın sorunları çözdüğünü gösteriyor.

OnePlus düzeltme güncellemesi yayınladığında sizlere anında aktaracağız. Takipte kalmaya devam edin.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.