Akıllı Telefon Aralık 11, 2021 10:54

Galaxy S22 Note Geliyor! Bu da Neyin Nesi

Samsung cephesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Güvenilir bir kaynağa göre Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22 Note ismiyle çıkış yapacak.
Galaxy S22 Note Geliyor! Bu da Neyin Nesi

Galaxy S22 serisinin şubat ayı içerisinde tanıtılacağı neredeyse kesinleşmiş durumda. Bugüne kadarki gelişmeler seride Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 şeklinde üç telefonun yer alacağı yönündeydi. Son bir iddia seride yine üç telefonun olacağı gösteriyor, fakat en üst segment modelde isim değişikliğine gidilebilir. Kaynağa göre Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22 Note ismiyle çıkış yapacak.

Samsung son Galaxy Note serisi telefonu Ağustos 2020’de duyurdu. Galaxy Note 20 serisinin devamı gelmezken, Samsung’un bu ürün hattını kaldırıp yerine katlanabilir telefonlarla devam ettiğini görüyoruz. Ancak çoğu kişi Galaxy Z Fold ve Z Flip serisi gibi katlanabilir cihazların Note serisinin yerini tam olarak almadığına inanıyor. Galaxy Z Fold 3’ün S Pen desteğine sahip olması bile işleri daha iyi hale getirmiyor.

Galaxy S22 Ultra‘nın bugüne kadar sayısız görseli yayınlandı. Buradaki tasarım anlayışı daha önceki ve mevcut diğer Galaxy S22 modellerden farklı görünüyor. Galaxy S22 Ultra, Note serisi telefonlar gibi daha keskin köşelere sahip olup dahili bir S-Pen yuvasına sahip olacak. Öte yandan S22 Ultra seride 108 megapiksel ana kameraya sahip tek üst segment telefon olacak.

Galaxy Note serisi belli noktalarda Galaxy S serisinin üzerinde konumlandırıldı. Dolayısıyla bir cihazın iki seriyi bir araya getirecek olması kulağa başta garip gelse de hiç de fena bir strateji değil. Kaynak ilgili mesajını silmiş durumda. Bakalım bu gelişme farklı kaynaklarca da doğrulanacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.