Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xiaomi Telefon Fiyatlarını Bu Hafta Sonu Düşürüyor!

Çin'in önde gelen ismi Xiaomi telefon fiyatlarını bu hafta sonuna özel düşüreceğini açıkladı. Komşuda pişer bize de düşer mi?

Xiaomi Telefon Fiyatlarını Bu Hafta Sonu Düşürüyor!

Xiaomi, Rusya’daki mağazasında akıllı telefonların ve diğer ürünlerinin indirimli satışının başladığını duyurdu. Xiaomi Weekend adı verilen eylem çerçevesinde akıllı telefonlar için 9 bin rubleye yani 1.700 TL’ye varan indirimler vaat ediliyor. Bu indirimler bugün başlıyor ve 12 Aralık 2021 Moskova saatiyle 23:59’a kadar sürecek. Xiaomi telefon almak isteyen Rus kullanıcılar bu hafta sonunu çok iyi değerlendirmeli.

Amiral gemisi telefon Xiaomi 11T için maksimum 2.000 TL indirim sunuluyor. Bu kampanya kapsamında Xiaomi 11 Lite 5G NE’nin 8/128 ve 8/256 GB sürümleri de indirimli olarak satılacak. Komşu ülkemiz Rusya’da başlayan bu indirim furyasının Türkiye pazarına yansıyıp yansımayacağı henüz bilinmiyor.

Türkiye’de telefon fiyatlarının geldiği nokta maalesef ki ortada. Orta segment Snapdragon 7 serisi bile telefonlar 9.999 TL’den girmeye başladı. Xiaomi’nin de 2022’de bu furyaya katılacağı ve fiyatları elinde olmayan sebeplerden dolayı yükselteceği söyleniyor. Kurlardaki bu artışın inmeyeceği ortada. Bu yüzden telefon veya herhangi bir teknolojik ürün almayı düşünüyorsanız hemen bugün alın. Yarın hatta 1 saat sonra bile fiyatları x2 olarak görebilirsiniz.

Xiaomi telefon

Teknoloji firmalarının Türkiye pazarında nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyoruz. Eğer ülkemize özel bir fiyatlandırma sunamazlarsa ki kurlardan dolayı bu çok zor görünüyor, telefon satışları Türkiye pazarında yarı yarıya düşecek gibi görünüyor. Umarız bu kötü senaryo gerçekleşmez ve fiyatlarda bir iyileştirme yapılır.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.